Šmicrova penalta i německý utěšitel. Finále Ligy mistrů přináší nevídaná dramata

1. 6. 2024 16:02
Fotbalová Liga mistrů má za sebou řadu dramatických finále. Připomeňme si ta, která nejvíc zvedala fanoušky v ochozech stadionů i u obrazovek.

2008: Manchester United - Chelsea 1:1, penalty 6:5

Na stadionu Lužniki v Moskvě proti sobě nastoupily dva anglické velkokluby. Cristiano Ronaldo, posléze nejlepší střelec ve finále Ligy mistrů, se v polovině prvního poločasu poprvé v kariéře trefil a poslal Manchester United do vedení. Načež Frank Lampard těsně před přestávkou vyrovnal.

Za stavu 1:1 o výsledku rozhodl nervy drásající penaltový rozstřel. Chelsea sice zaměstnávala speciálního datového specialistu, který se připravoval na pokutové kopy, ale zvítězil Manchester United. John Terry tehdy uklouzl a neproměnil penaltu, která mohla rozhodnout o vítězi.