Šmicrova penalta i německý utěšitel. Finále Ligy mistrů přináší nevídaná dramata

1. 6. 2024 16:02
Fotbalová Liga mistrů má za sebou řadu dramatických finále. Připomeňme si ta, která nejvíc zvedala fanoušky v ochozech stadionů i u obrazovek.

2005: Liverpool - AC Milán - 3:3, penalty 3:2

Finále na Atatürkově olympijském stadionu v Istanbulu zůstane navždy v paměti jako "zázrak". V poločase prohrával Liverpool s AC Milán 3:0, ale ve druhém dějství předvedl pozoruhodný obrat. Vyrovnal skóre vynutil si prodloužení a nakonec vyhrál na penalty. V celku Liverpoolu se radovali Milan Baroš a autor gólu ze hry i proměněné penalty Vladimír Šmicer.

Pod vedením kapitána Stevena Gerrarda, který během deseti minut po obnovení hry zahájil útok na vyrovnání, se tento zápas díky houževnatosti Liverpoolu zařadil mezi největší zvraty v historii fotbalu. Inu, nezáleží na rozdílu ve skóre, ve finále Ligy mistrů se může stát cokoli.