Česká hokejová reprezentace opět uspěla, Švýcary porazila 4:1

5. 4. 2018 19:28
Hokejová reprezentace porazila v Příbrami Švýcarsko 4:1. Svůj první gól za národní tým vstřelil osmnáctiletý Martin Kaut.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Příbram - Čeští hokejisté uspěli i ve druhém utkání Euro Hockey Challenge v Příbrami proti Švýcarsku a zvítězili 4:1.

Skóre otevřel premiérovou trefou v národním týmu osmnáctiletý útočník Martin Kaut a další branky přidali forvard Robert Kousal a obránce Adam Polášek. Švýcaři se prosadili až v 45. minutě za stavu 0:3 díky Damienu Riatovi. Výsledek pak ještě zpečetil necelé tři minuty před koncem při power play Robin Hanzl.

Další zápasy v přípravě na květnové mistrovství světa v Dánsku čekají hokejisty příští týden ve Francii. S tou se utkají pátek v 19:00 v Amiens a o den později od 20:45 v Cergy.

Češi oproti středečnímu duelu, který vyhráli 5:2, nastoupili bez zraněných obránců Jakuba Galvase a Ondřeje Vitáska. V úvodu zahrozil Tomášek a na druhé straně minul Vermin. Češi byli aktivnější a gólman Senn si poradil s pokusy Červenky i Orsavy. Následovala série šancí Švýcarska, když shodně dvakrát zahrozili Riat a Suri, jehož největší možnost Bartošák kryl levým betonem.

Hned z brejku unikl Červenka, ale na Senna nevyzrál. Ve 12. minutě při přečíslení uvolnil Ordoš Kauta, který ztroskotal na švýcarském brankáři a Ordoš neuspěl s dorážkou. Následně při vyloučení Corviho zblízka nedostal puk za Senna ani Nestrašil.

V 19. minutě už se Češi dočkali. Pyrochta přihrál mezi kruhy Kautovi, který překonal Senna bekhendem a v druhém reprezentačním utkání si připsal premiérovou branku a třetí bod. Náskok Jandačova výběru zvýšil 22 sekund před koncem první třetiny Kousal po kombinaci Horáka a Červenky.

Švýcaři se snažili zkorigovat stav, ale Bartošák zneškodnil pokusy Motteta i Simiona. V 27. minutě mohl zvýšit náskok českého výběru Pavelka, ale z ideální pozice na levém kruhu zamířil jen do boční sítě. O šest minut později už to bylo 3:0, když švýcarského gólmana po souhře Adama Musila s Orsavou prostřelil mezi betony Polášek.

Český gólman musel hájit čistý štít při pokusech Švýcarů, ale poradil si i s možností Corviho. V 39. minutě sice dostal puk za Sennova záda Horák, ale jeho gól sudí Šír s Hradilem neuznali pro vysokou hůl.

V úvodu závěrečné části, v které se už neobjevil obránce Mozík a Češi dohrávali na pět beků, se domácí ubránili při Kautově trestu a ve 44. minutě trefil od modré čáry Klok tyč. Senn si pak poradil i s Červenkovým pokusem. Radovali se naopak Švýcaři, když z pravého kruhu překonal Bartošáka střelou na vyrážečku Riat.

Další šance na obou stranách oba gólmani pokryli. Švýcaři sáhli čtyři minuty před koncem k power play a český tým měl možnost zakončit do prázdné branky, ale sudí chybně přerušil hru pro příliš mnoho hráčů Švýcarska na ledě. Vzápětí ale při pokračující hře bez brankáře po chybě hostů skóroval Robin Hanzl.

Po skončení utkání si týmy ještě vyzkoušely na celých pět minut prodloužení ve třech proti třem, při němž se trefil Pyrochta.

Zápas Euro Hockey Challenge v Příbrami:

Česko - Švýcarsko 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 19. M. Kaut (Pyrochta, Mozík), 20. R. Kousal (Červenka, Horák), 33. Polášek (Orsava, A. Musil), 58. R. Hanzl - 45. Riat (Lammer). Rozhodčí: Šír, Hradil - Ondráček, J. Svoboda. Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 4023.

Česko: Bartošák - Mozík, Pyrochta, Klok, Polášek, T. Pavelka, Hrbas - Nestrašil, R. Hanzl, M. Stránský - R. Kousal, Horák, Červenka - Orsava, A. Musil, D. Šťastný - M. Kaut, Tomášek, Ordoš. Trenéři: Trenéři: Josef Jandač, Jiří Kalous a Jaroslav Špaček.

Švýcarsko: Senn - Loeffel, Genazzi, Frick, Paschoud, Zryd, Geisser - Riat, Corvi, Lammer - Simion, Vermin, Mottet - Wick, Albrecht, Suri - Rossi, Ryser. Trenéři: Patrick Fischer, Tommy Albelin, Jan Cadieux a Christian Wohlwend.