První prohra pod Jalonenem. Odvetu s Německem rozhodl gól z šesté minuty

Aktualizováno 15. 4. 2022 20:57
Čeští hokejisté ve čtvrtém utkání pod vedením nového trenéra Kariho Jalonena poprvé neuspěli. V duelu Euro Hockey Challenge v Chomutově podlehli Německu 0:2.
Patrik Zdráhal
Patrik Zdráhal | Foto: Lukáš Caha

Minulý týden Češi v prvních testech před mistrovstvím světa v Tampere porazili dvakrát Rakousko - ve Znojmě 5:1 a v Linci 4:1. Český tým se na další fázi přípravy sejde na Velikonoční pondělí v Ostravě a čekají jej dva duely Euro Hockey Challenge na Slovensku. Ve čtvrtek 21. dubna nastoupí od 17:30 ve Spišské Nové Vsi a o dva dny později od 15:00 v Trenčíně.

"Líbilo se mi to. Byl to opravdu dobrý zápas. Němci se z minulého utkání přes noc poučili, byli silnější v soubojích, hráli lépe defenzivně než včera. Pokud jde o náš výkon, myslím si, že někteří hráči vzhledem k tomu, že se hrálo dva dny po sobě, neměli takovou energii, jakou jsme měli včera. Ale i tak jsme měli hodně šancí. Dát gól je ta nejtěžší část hokeje," řekl Jalonen.

Hned v úvodu připravil Smejkal šanci pro Blümela, ale gólman Jenike zasáhl. Češi měli v úvodu převahu, jenže v 6. minutě se radovali z vedení Němci. Z levého kruhu překonal Kváču Schmölz a skóroval stejně jako při čtvrteční porážce. Jalonenovu týmu se nedařilo dotáhnou akce finální přihrávkou a naopak další šanci soupeře měl Fleischer a zahrozil také Karachun.

Ve 12. minutě se po Zdráhalově přihrávce ocitl sám před Jenikem Navrátil, ale minul. Domácí se neprosadili ani při Roglově trestu a vyrovnání nepřinesl ani Černochův pokus.

V úvodu druhé části český gólman vytěsnil maskou Jentzschův tečovaný pokus. Potom neměl přesnou mušku Kahun. Ve 28. minutě byl blízko vyrovnání v přečíslení Kodýtek, ale puk se zastavil v brankovišti. Při Krejčíkově vyloučení v polovině druhé části netrefil branku Karachun a Höfflin zamířil do horní tyče. Němci se ubránili při Wagnerově trestu.

Na přelomu druhé a třetí třetiny Češi odolali při Smejkalově čtyřminutovém vyloučení. Po pauze se natlačil před branku Schmölz, ale Kváča zasáhl. Dlouhou přesilovku zkrátil o 38 sekund Benderův faul. V polovině třetí části Jenike vyrazil Smejkalovu střelu.

V 54. minutě mohl ve vlastním oslabení vyrovnat Flek, ale trefil horní tyč."Viděl jsem, jak to cinklo o břevno dolů, tak jsem si říkal, že to musí být v bráně. Že se to asi nemělo kam jinam odrazit. Bohužel to šlo asi kolmo přímo na brankovou čáru, tam ho ten obránce vytáhl," uvedl útočník Jakub Flek.

Další možnost měl Zdráhal. Při power play ale trefil z vlastního obranného pásma prázdnou branku Höfflin a zpečetil výhru týmu finského kouče Toniho Söderholma.

"Němci dnes byli živější. Vytvořili si víc šancí, ale myslím, že jsme nehráli špatně. Odehráli jsme dobré utkání, bohužel se nám nepodařilo vstřelit gól. Příležitostí jsme měli dost. Bylo to vyrovnané a opravdu to bylo o tom gólu, abychom vyrovnali anebo šli do vedení," dodal obránce Michal Jordán.

Zápas Euro Hockey Challenge v Chomutově:

ČR - Německo 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 6. Schmölz (Kahun, Rogl), 59. Höfflin. Rozhodčí: Hradil, Kika - Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 4351.

Sestavy:

ČR: Kváča - Ščotka, Jordán, L. Zábranský ml., Krejčík, D. Jiříček, Sklenička, Budík, L. Kaňák - Smejkal, P. Holík, Blümel - O. Beránek, Černoch, M. Lang - Navrátil, Kodýtek, Flek - Klapka, Hladonik, P. Zdráhal. Trenér: Kari Jalonen.

Německo: Jenike - Münzenberger, Bender, Hüttl, Wagner, Huss, Rogl - Fleischer, Kahun, Schmölz - L. Braun, Soramies, Höfflin - Jentzsch, Blank, Karachun - Volek, Leonhardt, Rutkowski. Trenér: Toni Söderholm.