Rychlý gól a cesta do Motola. Galvas předčil v reprezentaci otce, pak se zranil v obličeji

ČTK ČTK
4. 4. 2018 23:30
Pro Jakuba Galvase skončilo první utkání za národní tým proti Švýcarsku kvůli zranění předčasně. Ještě předtím však stihl skórovat.
Jakub Galvas (v popředí) vstřelil na rozdíl od otce Lukáše (v pozadí) gól v reprezentaci.
Jakub Galvas (v popředí) vstřelil na rozdíl od otce Lukáše (v pozadí) gól v reprezentaci. | Foto: Lukáš Filipec

Příbram - Jen jedinou třetinu trvala premiéra osmnáctiletého obránce Jakuba Galvase v reprezentačním dresu. Z duelu Euro Hockey Challenge proti Švýcarsku musel poté odstoupit kvůli nepříjemnému zranění v obličeji. I přesto stihl využít omezeného času na ledě a debut oslavil gólem.

Syn devětatřicetiletého ostříleného beka Lukáše Galvase, s nímž odehrál za Olomouc sezonu v obranné dvojici, se prosadil už v deváté minutě a otevřel skóre. Svého otce v tomto ohledu již předčil, neboť Lukáš Galvas má ze sezony 2012/13 na kontě tři starty, ale nulu v kolonce vstřelených branek. Od druhého dějství už ale v sestavě chyběl.

"Dostal tam ránu loktem nebo ramenem. Ten jeho stav se vyvíjel, po ošetření na střídačce ještě hrál, ale nebylo mu úplně dobře. Takže jsme ho stáhli a jel na vyšetření do Motola na stomatochirurgii a neurologii. Bude tam třeba nějaké odborné šití v ústech a nelze vyloučit ani otřes mozku," přiblížil novinářům lékař týmu Tomáš Vyskočil.

"Jakub byl otřesený po ráně do obličeje, jde o nepříjemné zranění spodní čelisti, ale přesnou diagnózu nevím. Myslím si však, že zítra k dispozici nebude a nedokážu teď říct, jak to s ním bude vypadat dál," uvedl kouč Josef Jandač.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 29 minutami

Ministři financí EU se shodli na plánu pro oživení ekonomik

Ministři financí zemí Evropské unie se dnes dohodli na tom, že země eurozóny budou moci k oživení ekonomik stižených koronavirovou krizí využívat bez jakýchkoli podmínek záchranný fond ESM. Po dnešní videokonfereci euroskupiny to oznámilo několik ministrů.

Shodu na vydání společných dluhopisů, o které stály zvláště nejpostiženější země jako Itálie a Španělsko, naproti tomu ministři nedosáhli. O dalších možných nástrojích mají podle nich rozhodnout lídři unijních zemí.

Podle francouzského ministra financí Bruna Le Maira dospěli ministři k "excelentní dohodě", která umožní zemím okamžitě využít půl bilionu eur (14 bilionů Kč) z ESM. Obdobná částka by měla být k dispozici později v novém fondu pro zotavení ekonomik. O jeho financování však kvůli vzájemným neshodám ministři nerozhodli.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Exploze kyslíkové nádoby při opravě bojleru poškodila dům nedaleko velvyslanectví ČR v Moskvě

Exploze kyslíkové tlakové nádoby dnes poškodila dům v centru Moskvy, který se nachází v bezprostřední blízkosti českého a slovenského velvyslanectví. Výbuch si vyžádal několik zraněných, uvedla ruská média s odvoláním na záchranáře. Podle mluvčího ambasády ČR jsou všichni pracovníci úřadu v pořádku. Záchranáři zprvu pátrali po desítce pohřešovaných osob, ale všichni o sobě dali brzo vědět, uvedla televize Rossija 24.

Exploze, která podle TASS nastala při opravě bojleru, poškodila desáté patro budovy stojící naproti velvyslanectví Slovenské republiky a vzdálené asi 150 metrů od české ambasády. "S velvyslanectvím je vše v pořádku, všichni pracovníci jsou v pořádku, budova nijak neutrpěla," ujistila slovenská ambasáda podle TASS.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Zdravotní stav Borise Johnsona se zlepšuje, už není na jednotce intenzivní péče

Britský premiér Boris Johnson nakažený koronavirem byl dnes večer v londýnské nemocnici po třech dnech na jednotce intenzivní péče přesunut zpět na běžné lůžkové oddělení. V prohlášení to oznámila kancelář předsedy vlády, která předtím informovala, že zdravotní stav Johnsona se zlepšuje. Lékaři budou jeho boj s nemocí covid-19 nadále bedlivě sledovat. Britská média předtím spekulovala, že k práci se možná lídr Konzervativní strany vrátí až za několik měsíců.

"Premiér byl dnes večer přesunut z jednotky intenzivní péče zpět na lůžkové oddělení. Tam bude během rané fáze rekonvalescence pečlivě monitorován," oznámil mluvčí Johnsonova úřadu. Stručné prohlášení dále uvádí, že ministerský předseda má "nesmírně dobrou náladu".

Johnson je v nemocnici v centru Londýna od nedělního večera. Převezli jej tam poté, co se více než týden potýkal s kašlem a horečkami v důsledku nákazy koronavirem. V pondělí odpoledne se 55letému politikovi přitížilo, načež byl přesunut na JIP. Na plicní ventilátor napojen nebyl, s dýcháním mu ovšem pomáhala kyslíková terapie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy