Člen týmu: Zacha flákal tréninky, Karabáček zaspal vícekrát

Adam Sušovský Adam Sušovský
6. 1. 2015 11:15
Obránce hokejové dvacítky Lukáš Klok se na Facebooku zastal trenéra Miroslav Přerosta a naopak veřejně kritizoval své spoluhráče Pavla Zachu a Václava Karabáčka.
Atmosféra v týmu nebyla přátelská. Obránce Lukáš Klok kritizuje své spoluhráče z útoku.
Atmosféra v týmu nebyla přátelská. Obránce Lukáš Klok kritizuje své spoluhráče z útoku. | Foto: ČTK

Toronto - Trenér Miroslav Přerost se po vlně kritiky a neúspěchu dvacítky v Kanadě dočkal poprvé zastání. Na jeho stranu se postavil obránce týmu Lukáš Klok, který na svém Facebooku naopak zajel do svých spoluhráčů Pavla Zachy a Václava Karabáčka.

Klok ve zprávě tvrdí, že chování Karabáčka nebylo hodné hráče reprezentace, a rýpl si také do Pavla Zachy, který podle něj flákal tréninky. Je to reakce na článek otce Pavla Zachy, který na svém webu ostře kritizoval vedení týmu a způsob, jakým trenéři skládali nominaci. Klok se většinu jeho tvrzení snaží vyvracet způsobem, který potvrzuje dohady o tom, že v celém týmu nepanovala po dobu turnaje přátelská atmosféra.

Chování Karabáčka nebylo hodné reprezentanta

Zacha měl v článku za zlé, že se trenér těsně před začátkem turnaje zbavil Karabáčka, protože zaspal týmovou poradu, a poukázal také na to, že trenéři už před turnajem nepočítali ani s jeho synem. Ten však v přípravě válel a nakonec se stal i jedním z nejlepších hráčů Čechů na turnaji - kritiku Pavla Zachy čtěte ZDE.

"Kolem zaspání Vency Karabáčka, co píšou všichni, že jednou zaspal a už ho trenér vyhodil, je taky blbost. Těch zaspání bylo daleko víc, ne jen na nějaké video. A jeho chování nebylo hodné hráče reprezentace," napsal spoluhráč Klok a dodal: "Ano, Pavel Zacha byl s ním na pokoji, takže chodil taky pozdě, ale trenér Přerost mohl vyhodit jen jednoho."

Klok kritizoval i fanoušky v Česku

Klok poté v kritice obou kamarádů pokračoval: "Oba ročníkově mladší hráči na týmovém strečinku s fyzioterapeutem jen postávali, jako by se nic nedělo. Týmové rozcvičky na MS v podání Pavla Zachy byly taky 'kvalitní'. Celý tým je dělal pořádně, tak proč ne on? Kdyby alespoň dělal, že je dělá pořádně, a nedával jasně najevo, jak je mu to jedno."

"Zamyslete se, než začnete zase kritizovat. A chtěl bych vidět vás ostatní, co píšete ty trapné komentáře, jak byste ustáli takový mediální tlak. Kdyby se postoupilo, tak byste všichni psali, jak jste fandili a všechno. Ještě by toho bylo dost, o čem bych se mohl zmínit, ale na to už nemám sílu," vzkázal v závěru příspěvku Klok fanouškům do Česka.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 42 minutami

V Čestlicích u Prahy hořela v noci na sobotu restaurace Mc Donald’s, škoda je asi 10 milionů korun

V Čestlicích u Prahy hořela dnes v noci restaurace Mc Donald’s, podle předběžného odhadu je škoda deset milionů korun.  Příčinou vzniku požáru je podle vyšetřovatele technická závada, řekl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

Hasiči na místo vyjížděli kolem půlnoci. "Původně to bylo hlášené jako požár elektroinstalace v okolí pojistkové skříně," uvedl Gabriel. Oheň se rozšířil až na střešní konstrukci.

Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů z Prahy i Středočeského kraje včetně výškové techniky.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

SpaceX vypustila na oběžnou dráhu dalších 60 satelitů pro síť Starlink

Z floridského mysu Canaveral v neděli odletěla další série 60 satelitů společnosti SpaceX pro síť Starlink, jež má v budoucnu umožnit přístup k internetu odkudkoli na Zemi. První stupeň rakety Falcon 9 se po vynesení družic na oběžnou dráhu vrátil na Zemi, když přistál v Atlantickém oceánu na plující plošině SpaceX. Úspěšně tak završil svůj rekordní desátý let.

S posledními 60 aparáty celkový počet dosud vypuštěných družic Starlink překročil 1600. Tento údaj ale zahrnuje i prototypy, s nimiž se pro provoz sítě nepočítalo, nebo přístroje, jež selhaly. Funkčních satelitů by podle údajů webu Spaceflight Now mělo být už přes 1500.

Zdroj: ČTK
Další zprávy