Přerost u dvacítek končí. "Jsem vyřízený," tvrdí

Sport Sport
4. 1. 2015 13:43
Miroslav Přerost po pěti letech opouští střídačku české mládežnické reprezentace do dvaceti let.
Miroslav Přerost.
Miroslav Přerost. | Foto: Tomáš Liška

Montréal - Česká hokejová reprezentace do dvaceti let je po vyřazení ve čtvrtfinále mistrovství světa bez trenéra. Dosavadní kouč Miroslav Přerost v neděli pro deník iSport prohlásil, že u týmu končí.

„Definitivně končím, mrzí mě, že jsme nedošli do semifinále,“ prohlásil přímo v dějišti šampionátu trenér. Jako svého nástupce doporučil Jakuba Petra, současného trenéra reprezentace do 18 let.

„Určitě to chci předat někomu jinému. Jakub Petr je to naprosto vhodný typ. O tom ale nebudu rozhodovat já, ani to nikomu doporučovat. Nabízí se to jako dobrá volba,“ uvedl Přerost.

Petr, jako možný Přerostův nástupce, loni s výběrem do osmnácti let získal na mistrovství světa stříbrné medaile, když jeho svěřenci podlehli jen ve finále Američanům. Druhé místo po prohře s Kanadou také Petrovi hoši obsadili na Memoriálu Ivana Hlinky, další prestižní akci.

"Jsem úplně vyřízený"

Český tým na šampionát, který v těchto dnech vrcholí, odjížděl jako jeden ze spolufavoritů. Po matných výsledcích ve skupině si zajistil postup do čtvrtfinále až výhrou nad Ruskem v posledním zápase, nicméně následně proti papírově výrazně slabšímu Slovensku selhal a prohrál 0:3.

Češi tak nepostoupili mezi čtyři nejlepší ani na desátý pokus v řadě.

„Jsem úplně vyřízený. Pořád mužstvo zvedat, motivovat, držet ho, podporovat, to stojí strašně moc energie. Ale při všech těch guláších ve výsledcích jsme skončili druzí ve skupině. Splnili jsme, co jsme chtěli. A kdybychom vyhráli čtvrtfinále, bavíme se tady jenom o pozitivních věcech,“ prohlásil Přerost.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 7 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy