Zeď, škrtič, nominační senzace či Hurikán ze Žďáru. Tito hráči táhli Česko za zlatem

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
27. 5. 2024 9:41
Zlatý gól hokejového mistrovství světa v Praze vstřelil David Pastrňák, ovšem od začátku turnaje drželi všichni novopečení šampioni linku, že neexistuje víc než tým. Přesto nabízíme "All Star" sestavu českých hráčů, kteří vyčnívali a táhli reprezentaci za vytouženým triumfem.

Lukáš Dostál (23 let)

Lukáš Dostál v semifinále Česko - Švédsko
Lukáš Dostál v semifinále Česko - Švédsko | Foto: Milan Kammermayer

8 zápasů / 93,9% úspěšnost zákroků / průměr 1,58 gólu na utkání

V Anaheimu si buduje stále pevnější místo, už v mládežnických týmech Česka platil za velký talent, ale široká veřejnost ho tak dobře neznala. Odteď je z něj hrdina. Zeď "DostWall".

Před turnajem měl za dospělou reprezentaci jediný start, na MS 2022 proti Velké Británii. Na domácím šampionátu z něj trenéři v čele s brankářským specialistou Ondřejem Pavelcem udělali jedničku. Dostal přednost před zkušenějšími kolegy.

Začal nulou proti Finsku, ve čtvrtfinále vychytal výhru 1:0 s Američany a turnaj pečetil dalším čistým kontem ve finále se Švýcary. Po celou dobu vyzařoval z třiadvacetiletého rodáka z Bedřichovic až neuvěřitelný klid. Jako by ho tlak a obrovská zodpovědnost vůbec neznervózňovaly.

Puky z něj nevypadávaly, byl opravdovou jistotou. Po právu byl zvolen nejlepším gólmanem mistrovství. Jeho čísla jsou impozantní.

 

Právě se děje

Další zprávy