Dvořák slaví historický úspěch, je celkově třetí v SP dvojbobů

ČTK ČTK
30. 1. 2021 15:03
Dominik Dvořák skončil třetí ve Světovém poháru dvojbobů a postaral se o nejlepší české umístění v celkovém hodnocení.
Dominik Dvořák s Jakubem Noskem
Dominik Dvořák s Jakubem Noskem | Foto: Reuters

K posunu na stupně vítězů v konečném pořadí pomohlo českému pilotovi čtvrté místo, které zajel spolu s Jakubem Noskem v závěrečném závodu seriálu v Innsbrucku.

Dvořák s Noskem dnes v Rakousku útočili na premiérové pódium v kariéře, které jim nakonec uteklo o osm setin sekundy. I tak se ale posunuli na celkovou třetí příčku a vylepšili vlastní české maximum, jímž byla čtvrtá pozice ze sezony 2018/19.

"Je to skvělý pocit. Takhle blízko jsme nikdy třetímu místu nebyli, škoda, že to neklaplo. Ale jinak super, naprostá spokojenost," řekl Dvořák v nahrávce pro média. Čtvrtý ve SP skončil potřetí v kariéře. "Medaile je (pro nás) skoro zakletá jako některé dráhy. Teď to bylo fakt blízko, ale věřím, že někdy se na medaili podíváme," uvedl.

Celou sezonu od začátku přirovnával k víceboji. "Jsem původem atlet desetibojař a předem jsem říkal, že to bude jako takový jeden víceboj, jednotlivé závody jako jednotlivé disciplíny. Budeme sbírat bodíky, i covid do toho zasáhl a díky tomu jsme vybojovali třetí místo," cenil si.

Závěrečný závod vyhrál německý suverén Francesco Friedrich, jenž si jedenáctým vítězstvím z dvanácti možných pojistil čtvrté celkové prvenství v SP. Je tak jasným favoritem pro mistrovství světa, které začne v Altenbergu příští víkend. Dvořák dnešní úspěch označil za super motivaci. "Doufám, že nás to nakopne i na zítra a na mistrovství světa," přál si.

Druhý celkově skončil další Němec Johannes Lochner, jenž jako jediný v tomto ročníku dokázal svého reprezentačního kolegu porazit. Dvořákovi k životnímu výsledku pomohl i fakt, že jako jediný z elitní desítky společně s oběma Němci absolvoval všech dvanáct závodů seriálu. Jeho nejlepším výsledkem byla dvě čtvrtá místa.

Dnes v Innsbrucku zajeli Dvořák s Noskem čtvrtý čas v obou jízdách a zaostali o osm setin za Rusem Rostislavem Gajtjukevičem. Dalších 10 setin chybělo Čechům na druhého Oskarse Kibermanise z Lotyšska, na Friedricha ztratili rovných devět desetin.

Světový pohár zakončí v neděli čtvrtý závod čtyřbobů, Dvořákovi patří průběžně osmé místo.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Kateřina Šimáčková odchází z Ústavního soudu, bude novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Parlamentní shromáždění Rady Evropy v úterý zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Šimáčková nahradí jiného českého soudce Aleše Pejchala, devítileté funkční období jí začne 1. listopadu. Dosud působila na Ústavním soudu.

Šimáčková získala 204 z 222 odevzdaných platných hlasů. Členové parlamentního shromáždění tak dali na doporučení poradního orgánu, jenž její kandidaturu podpořil minulý týden. Kromě Šimáčkové se o post soudce Evropského soudu pro lidská práva ucházeli za Česko také další dva nominovaní: soudce Nejvyššího soudu Pavel Simon a člen Nejvyššího správního soudu Tomáš Langášek.

Evropský soud pro lidská práva sídlí ve Štrasburku a zabývá se stížnostmi států, nevládních organizací či jednotlivců na porušení Evropské úmluvy o lidských právech. Zasedá v něm 47 soudců, jeden za každý členský stát Rady Evropy. Soud není institucí Evropské unie.

Zdroj: ČTK , Domácí
Další zprávy