SP v biatlonu • Nové Město na Moravě • 13:45

Závod s hromadným startem mužů

Hezké nedělní odpoledne, vítejte u online přenosu ze závodu mužů s hromadným startem na 15 kilometrů v rámci Světového poháru v Novém Městě na Moravě. Závod začíná v 13:45. 

Zastávka Světového poháru v Novém Městě na Moravě pomalu míří ke konci. Čeká nás úplně poslední závod a to závod mužů s hromadným startem. Ten se běží klasicky na 15 kilometrů, čtyřikrát se bude zastavovat na střelnici. A účastní se ho pouze 30 závodníků. 25 nejlepších ze Světového poháru a 5 dalších, kteří si vyjeli účast zde v Novém Městě. Ve hře jsou i dva čeští závodníci Ondřej Moravec a Michal Krčmář. 

Dnes už běžely takzvaný "masák" i biatlonistky. Ženský závod ovládla Tiril Eckhoffová z Norska. Markéta Davidová se necelou půlku závodu držela v čelní skupině, ale jednak jí nejely vůbec lyže a hlavně na stojkách vždy přidala po dvou chybách a ze hry o čelo závodu se vyřadila. Přesto může být spokojená s celým týdnem, ve čtvrtek vyjela třetí místo ve sprintu. 

Startovní listina:

1. Fourcade M. (FRA)
2. Fillon Maillet Q. (FRA)
3. Bö J. T. (NOR)
4. Bö T. (NOR)
5. Desthieux S. (FRA)
6. Jacquelin E. (FRA)
7. Loginov A. (RUS)
8. Doll B. (GER)
9. Dale J. (NOR)
10. Christiansen V. S. (NOR)
11. Peiffer A. (GER)
12. Fak J. (SLO)
13. Kuehn J. (GER)
14. Bjöntegaard E. NOR)
15. Eliseev M. (RUS)
16. Hofer L. (ITA)
17. Horn P. (GER)
18. Eberhard J. (AUT)
19. Claude F. (FRA)
20. Pidruchnyi D. (UKR)
21. Krčmář M. (CZE)
22. Leitner F. (AUT)
23. Eder S. (AUT)
24. Pryma A. (UKR)
25. Moravec O. (CZE)
26. Seppala T. (FIN)
27. Laegreid S. H. (NOR)
28. Guigonnat A. (FRA)
29. Cheng F. (CHN)
30. Latypov E. (RUS)

Průběžné pořadí světového poháru (18/24):

 

1. Fourcade M. (FRA) 826
2. Fillon Maillet. Q. (FRA) 766
3. Bö J. T. (NOR) 750
4. Bö T. (NOR) 671
5. Desthieux S. (FRA) 610
6. Jacquelin E. (FRA) 578
7. Loginov A. (RUS) 570
8. Doll B. (GER) 541
9. Dale J. (NOR) 538
10. Christiansen V. S. (NOR) 455

21.Krčmář M. (CZE) 271
25. Moravec O. (CZE) 216

Favority budou opět Norové a Francouzi. Především pak duo Martin Fourcade a Johannes Thingnes Bö. Velmi rychle běhává poslední týdny i Quentin Fillo Maillet. Jde tedy o tři nejlepší sezony. V pátečním sprintu byl nejlepší norský závodník před mladším z Francouzského dua. Martin Fourcade však včera vynechal štafetu, aby byl připraven na dnešní závod a mohl bojovat o velký křišťálový. K tomu má momentálně nejblíž, jelikož jeho norský soupeř Johannes Bö vynechal v lednu dva podniky z důvodu narození svého prvního dítěte. 

V Novém Městě je téměř vše připraveno k poslednímu závodu. Ondřej Moravec a Michal Krčmář se budou chtít rozloučit kvalitním výkonem. 

Závod právě odstartoval. 

V úvodu udávají tempo Norové, v čele jsou bratři Bö a Christiansen, hned za nimi Francouzi Fourcade a Fillon Maillet. 

Norové do toho šlápli opravdu neskutečně, v masáku v prvním okruhu nejsme zvyklí na takový náskok. 

Po 2,1 km vede Johannes Bö před svým bratrem a Christiansenem, čtvrtý další Nor Dale. Fourcade už je 18 vteřin nazpět. 

Johannes Bö jednou chyboval poslední ranou a dává v úvodu příležitost soupeřům. 

Čistě zastříleli Christiansen a Tarjei Bö, stejně tak Fourcade a Fillon Maillet. Johannes Bö je ale i s chybou sedmý se ztrátou 9 vteřin. 

Michal Krčmář dvakrát minul, Ondřej Moravec střílel čistě. 

Johannes Bö jede dneska naprosto neskutečným způsobem, už je opět v čele a snaží se ujet soupeřům. A to přesto, že měl jednu chybu a ztrácel na Christiansena po střelbě 9 vteřin. 

Čistě stříleli Christianse, Kühn, Peiffer nebo Jacquelin. Johannes Bö musí na jedno trestné kolo. A je 11. za Fourcadem se ztrátou 21 vteřin na čelo. 

Ondřej Moravec jednou chyboval na druhé ležce. Ze střelnice odjel 17. Michal Krčmář zastřílel čistě. 

V čele jede šestice Kühn, Peiffer, Jacquelin, Christiansen, Windisch a Pryma. 

Johannes Bö už je ve vedoucí skupince a ztrácí necelé 4 vteřiny. Stáhl tak zhruba 17 vteřin. 

Bezchybní Jacquelin, Windisch a Peiffrer. Johannes Bö musí i potřetí na jedno trestné kolo. 

Čtvrtý je Ukrajinec Pidručnyj, poté Nor Bjöntegaard. Johannes Bö je šestý se ztrátou 25 vteřin. 

Ondřej Moravec jednou minul a má tak celkem dvě chyby v závodě. Jednou minul i Michal Krčmář, celkem má tak 3. 

V čele trio Jacquelin, Windisch, Peiffer. Johannes Bö stáhl už zhruba čtyři vteřiny. Jenže síly mohou ubývat, když neustále dohání. 

Johannes Bö už ztrácí jen 10 vteřin, neskutečné, co dnes předvádí na lyžích. Uvidíme, jestli se alespoň jednou vyvaruje chyby na střelnici. 

Je tady poslední položka, jdeme na střelecký finiš. 

Johannes Bö tentokrát zastřílel čistě. Je druhý o 4 vteřiny za Jacquelinem. 

Fourcade 2x chyboval, Fillon Maillet čistý. 

Třetí Peiffer po trestnén kole ztrácí 23 vteřin, za ním Norové Christiansen a Bjöntegaard. 

Ondřej Moravec opět jednou chyboval. 

Michal Krčmář zastřílel poslední položku čistě. Oba čeští závodníci tak se 3 chybami.

Johannes Bö už je před Jacquelinem, opakuje se tak souboj ze stíhačky z mistrovství světa. Tam měl víc sil Francouz. 

Johannes Bö už je před Jacquelinem a snaží se mu ujet, co to jen půjde. Nechce to nechat na cílovou rovinku, kde jej v Anterselvě Francouz porazil. 

Zajímavý bude i boj o bronz. Jacquelin ztrácí ale stále jen 3,3 vteřin. Třetí je zatím Bjöntegaard, hned za ním ale Peiffer a Pidručnyj, lehce ztrácí Christiansen a Dale. 

Johannes Bö je naprostým fenoménem. I se 3 chybami dnes opanoval závod s hromadným startem. Druhý dojíždí Francouz Jacquelin. 

Třetí dojel Arnd Peiffer, zkušený Němec to zvládl velmi dobře takticky a porazil Pidručného s Bjöntegaardem. Fillon Maillet až osmý. 

Martin Fourcade dnes nestačil a skončil až na čtrnáctém místě. 

Čeští závodníci doběhli na devatenáctém a dvacátém místě. 

České závodníky dnes opět zradila střelba, navíc ani na trati to vůbec nebylo dobré. Jak Ondřej Moravec, tak Michal Krčmář dohromady chybovali třikrát a uzavřeli druhou desítku. I se 3 chybami se však dá vyhrát proti závodníkovi, který nechyboval ani jednou. Jenže na to se musíte jmenovat Johannes Bö. Nor začal závod famózně a hned v 1. kole všem ujel. Jenže na prvních třech položkách vždy jednou minul a pak doháněl ztráty i větší než 20 vteřin. Vše ale zvládl, napočtvrté střílel čistě a dojel si pro vítězství. Fenomenální výkon mu zajistil třetí výhru v Novém Městě. 

 

Ode mě je to pro teď vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek neděle. 

Právě se děje

před 1 hodinou

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy