Krčmář skončil v novoměstském sprintu těsně pod stupni vítězů

ČTK Sport ČTK, Sport
6. 3. 2020 18:52
Michal Krčmář skončil čtvrtý v pátečním sprintu mužů v rámci závodů biatlonového Světového poháru v Novém Městě na Moravě. Vyhrál Johannes Thingnes Bö z Norska.

Českého reprezentanta dělilo od třetí pozice, již obsadil vítězův starší bratr Tarjei Bö, 13 vteřin. Druhý byl v dalším závodě konaném z obavy z koronaviru opět bez diváků Quentin Fillon Maillet z Francie. Nejlepší čtyřka závodu střílela  bezchybně.

Po olympijském stříbru ve sprintu v Pchjongčchangu před dvěma lety a bronzu ve stíhačce v Ruhpoldingu v lednu 2017 se dnes Krčmář radoval ze třetího nejlepšího výsledku v kariéře.

"Stojí tu při nás štěstí a všechno se sešlo. Měl jsem perfektní lyže a na trati se mi dařilo. Myslím, že to byl můj nejlepší výkon v sezoně," řekl devětadvacetiletý biatlonista z Vrchlabí. Podobně jako Davidová byl smutný, že se nemohl o radost dělit se zaplněnými ochozy. "Jo, mám teď smíšené pocity. Ale ten výsledek určitě ocením, až ze mě opadne takové to napětí, že jsem tu sám," uvedl.

Závod už tradičně v prvním kole rozjel pomaleji. "Záměr to nebyl, tak to mám v sobě nastavené, to je můj styl závodění. A možná o to víc sil mi zbylo v posledním kole, kdy jsem na sobě cítil, že se můžu zničit a hnalo mě to dopředu," řekl Krčmář, který letěl závěrečným okruhem rychleji i než Francouz Martin Fourcade.

K úspěšnému závodu se odrazil především přesnou muškou na střelnici. "Měl jsem štěstí na poslední ráně vestoje, to byl obrovský kalibr," oddechl si.

Na body dosáhl i jednatřicátý Jakub Štvrtecký, byť při pádu v zatáčce poškodil zbraň a ve stoje musel střílet s náhradní. "Dal jsem dvě nuly a zajel dobrý závod. Bohužel ta zatáčka, ale neviděl bych to jako tragédii," řekl.

Ondřej Moravec obsadil 42. pozici a Michal Šlesingr, loučící se v novoměstských závodech po 19 letech s kariérou, byl šestapadesátý. "Je to další závod, který sice byl poslední, ale ničím výjimečný, takže ho nebudu nikde podškrtávat a podobně," řekl Šlesingr, který by měl v sobotu na závěr kariéry finišovat ve štafetě. Adam Václavík skončil po pěti chybách na 77. místě.

Bö v pátek triumfoval již poosmé v sezoně a ve sprintech si připsal již 22. prvenství. Více jich mají pouze jeho legendární krajan Ole Einar Björndalen (35) a velký rival Martin Fourcade (23). Francouzský lídr Světového poháru doběhl v komorní atmosféře na Vysočině po jedné chybě při střelbě šestý.

V sobotu se v Novém Městě uskuteční obě štafety a program v neděli uzavřou závody s hromadným startem.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Živnostníci budou moci využít dobrovolně paušální daň, novelu podepsal prezident

Živnostníci a další osoby samostatně výdělečně činné budou moci od příštího roku platit dobrovolně takzvanou paušální daň. Zahrne odvod na sociální i zdravotní pojištění a daň z příjmů. Využít ji budou moci podnikatelé s ročními příjmy do jednoho milionu korun. Počítá s tím novela o daních z příjmů, kterou dnes podepsal prezident Miloš Zeman.

Pro příští rok by měla podle dosavadních informací činit paušální daň 5469 korun za měsíc. Živnostníkům má ušetřit papírování a podle ministerstva financí také odpadne důvod k většině kontrol.

Paušální daň bude složena z minimálního odvodu na zdravotní pojištění, navýšeného minimálního odvodu na sociální pojištění o 15 procent a daně 100 korun. Nejvýhodnější bude paušální daň podle odborníků pro živnostníky s výdajovým paušálem, kteří ale zároveň neuplatňují daňové slevy na děti a manželku.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Řidiči za první tři dny koupili přes 9000 elektronických známek

Řidiči za první tři dny od spuštění prodeje koupili přes 9000 elektronických dálničních známek. Na twitteru to dnes uvedl ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Systém po prvním dnu, kdy měl výpadek až do odpoledních hodin, v současnosti funguje bez problémů. Elektronické viněty od příštího roku nahradí dosavadní papírové kupony.

Stát spustil systém pro prodej nových dálničních známek v úterý ráno. Krátce na to však systém přestal fungovat, znovu zprovozněn byl po 16:00. Důvodem byla technická chyba, kterou vývojáři podle Cendisu, jenž má systém na starosti, opravili. Společnost však varovala před možnými útoky zvenčí. Výpadek systému vyvolal vlnu kritiky politiků i odborníků.

Zdroj: ČTK
Další zprávy