Moravec ve sprintu sahal po medaili, ale poslední rána cíl nenašla. O zlatu rozhodlo sedm desetin

Prokletý náboj. Moravec znovu zazářil, ale na střelnici přišel o cenný kov.
Moravci po doběhu nakonec patřila pátá příčka.
K bronzu, který získal Martin Fourcade, rodákovi z Ústí nad Orlicí chybělo 7,6 sekundy.
Dvaatřicetiletý Moravec zvládl v závodě úspěšně devět výstřelů, ale minutý poslední terč při položce vestoje ho odsoudil k trestnému okruhu.
Moravec útočil na svou pátou medaili z mistrovství světa a po druhé střelbě vytvořil na závěrečné kilometry silnou běžeckou dvojici s Dollem.
Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík
Sport ČTK Sport, ČTK
Aktualizováno 11. 2. 2017 16:54
Sobotní desetikilometrový sprint mužů na MS biatlonistů ovládl Benedikt Doll před Johannesem Thingnesem Böm, kterého porazil o sedm deseti sekundy. Martin Fourcade bere po dvou chybách na střelnici bronz. Ondřej Moravec doběhl do cíle pátý, když chyboval až poslední ranou v závodě. Dalším Čechům se nevedlo: Adam Václavík zaznamenal 34. čas, Michal Šlesingr 42. Michal Krčmář udělal na střelnici čtyři chyby a do stíhačky se z 61. místa ani nekvalifikoval.

Hochfilzen - Biatlonista Ondřej Moravec skončil pátý ve sprintu na 10 km na mistrovství světa. Český reprezentant pravděpodobně přišel o medaili chybou při posledním desátém výstřelu. Pro zlato si v Hochfilzenu nečekaně dojel Němec Benedikt Doll s náskokem pouhých sedmi desetin sekundy před Norem Johannesem Thingnesem Böm.

Dvaatřicetiletý Moravec zvládl v závodě úspěšně devět výstřelů, ale minutý poslední terč při položce vestoje ho odsoudil k trestnému okruhu. "Za tu poslední ránu bych si namlátil, je to trestuhodné. Hrozně mě to mrzí. To se nemělo stát, tam měla být nula na odchod a byla by to úplně jiná písnička," uvedl Moravec, jenž i tak zaznamenal své nejlepší umístění ve sprintu na světových šampionátech či olympiádách.

"Byla to medailová rána. To naštve, škoda jí," řekl šéftrenér Ondřej Rybář na střelnici. V dalekohledu viděl, že nepřesná rána letěla doprava nahoru. "Předržená rána. Zbytečnej strach. Jak malej kluk," zlobil se na sebe Moravec.

Na trati útočil na svou pátou medaili z mistrovství světa a po druhé střelbě vytvořil na závěrečné kilometry silnou běžeckou dvojici s Dollem. "Určitě mi to pomohlo. Měl jsem dost sil, udržel jsem ho celou dobu. Kdyby tam nebyl, tak nevím, jestli bych jel tak rychle," řekl rodák z Ústí nad Orlicí, kterému k bronzu chybělo 7,6 sekundy.

Šestadvacetiletý Doll, jenž dosud nevyhrál ani jeden individuální závod Světového poháru, si pro senzační triumf doběhl díky bezchybné střelbě. Na trestné kolo nemusel ani druhý Bö, mistr světa ze sprintu z Kontiolahti 2015. Třetí místo obsadil obhájce titulu Martin Fourcade z Francie, jenž absolvoval dva trestné okruhy a na vítěze ztratil 23,1 sekundy.

Do žádných konfliktů s Rusy se tentokrát lídr SP nedostal, naopak, v cíli si potřásl pravicí s Antonem Šipulinem.

V prostoru cíle Doll ještě sledoval, jak si na trati vede za ním jedoucí Bö, jenž po druhé střelbě vedl průběžně o 9,3 sekundy. Norův náskok se však postupně ztenčoval, až ho ztratil úplně a cílem projel o 0,7 sekundy druhý.

Spolu s Moravcem se v nedělní stíhačce představí také debutant na MS Adam Václavík. Ten sice musel na čtyři trestná kola, ale výborně běžel, dosáhl osmého nejrychlejšího času a obsadil 34. místo. "Za čtyři je hrozně moc, ale nejsem si vědom nějakých velkých chyb. Mrzí to," řekl Václavík a k běhu dodal: "Ten byl perfektní, až mě to překvapilo, protože jsem se necítil před závody úplně ve formě, ale byla to bomba."

Postoupil také dvaačtyřicátý Michal Šlesingr. Naopak nejlepšímu Čechovi v SP Michalu Krčmářovi unikla účast v dalším závodu o jedno místo, se čtyřmi trestnými okruhy skončil na 61. pozici.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

U Prostějova se zřítilo ultralehké letadlo, pilot na místě zemřel

Na pole mezi obcemi Olšany u Prostějova a Lutín se ve čtvrtek dopoledne zřítilo ultralehké letadlo. "Třiapadesátiletý pilot cizí státní příslušnosti pád stroje startujícího v zahraničí nepřežil," uvedl prostějovský policejní mluvčí František Kořínek s tím, že pilot v letadle cestoval sám. Příčiny a okolnosti budou vyšetřovat prostějovští kriminalisté ve spolupráci s Ústavem pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. V Olomouckém kraji jde za poslední týden o druhou nehodu ultralehkého letadla. Minulý čtvrtek ultralight havaroval na Šumpersku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy