Útok hůlkou, urážky Putinova novináře i "šílená" legenda. To je válka Fourcada s Rusy

av av
19. 2. 2020 19:02
Dlouhodobá nevraživost mezi biatlonovou hvězdou Martinem Fourcadem a ruskými sportovci znovu eskaluje. Podívejte se v přehledu, co všechno se událo v minulých letech a jaký je poslední vývoj.
Alexandr Loginov ve stíhačce SP v Novém Městě na Moravě 2018.
Alexandr Loginov ve stíhačce SP v Novém Městě na Moravě 2018. | Foto: Milan Kammermayer

Fourcadova kritika Loginova

Nevraživost mezi Fourcadem a Rusy se začala hodně řešit před rokem, kdy se hlavním vyzyvatelem hegemonů Johannese Bö a Martina Fourcada stal Rus Alexander Loginov.

Po sprintu v Oberhofu byl Martin Fourcade francouzskými novináři na Loginovův úspěch tázán. Odpověď sedminásobného vítěze Světového poháru byla rozsáhlá a obsahovala výraznou kritiku ruského závodníka. Francouz přiznal, že z jeho vítězství není ani trochu nadšen.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 28 minutami

Kanoista Lukáš Rohan poprvé v kariéře vyhrál závod Světového poháru ve vodním slalomu. V Troji uspěl i s dotykem hned v první brance finálové jízdy

Kanoista Lukáš Rohan poprvé v kariéře vyhrál závod Světového poháru ve vodním slalomu. V Troji uspěl i s dotykem hned v první brance finálové jízdy.

Kanoistka Tereza Fišerová byla v Praze třetí. Českou olympioničku v Troji porazily Němka Andrea Herzogová a suverénní vítězka Jessica Foxová z Austrálie, jež jako jediná z deseti finalistek projela trať čistě.

Jediná česká finalistka Fišerová se dopustila jednoho dotyku stejně jako Herzogová. Na trať se vydala díky druhému místu v semifinále jako předposlední a musela ještě čekat na výkon Britky Mallory Franklinové. Světová šampionka z roku 2017 si připsala také "šťouch" a skončila čtvrtá se ztrátou 81 setin na českou vicemistryni Evropy.

Gabriela a Martina Satkovy vypadly v semifinále. V následujícím finále kanoistů bude české barvy hájit další olympionik Lukáš Rohan. Vojtěch Heger a Václav Chaloupka do jízd o medaile nepostoupili.

Zdroj: ČTK
Další zprávy