Kluci ukázali progres, ale testy za nikoho ještě nic nevyhrály, říká kouč Vítek

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
20. 9. 2018 6:16
Čeští biatlonisté dva měsíce před prvními závody užívají závěrečnou dovolenou.
Ondřej Moravec
Ondřej Moravec | Foto: Lukáš Caha

Praha - Do prvních závodů zbývá něco přes dva měsíce. Čeští biatlonisté si užívají poslední dovolené předtím, než okusí závěrečný tréninkový cyklus před začátkem nové sezony Světového poháru.

Mají toho za sebou dost. Nový trenér Zdeněk Vítek české muže s flintou na zádech rozhodně nešetřil. Těsně před posledním volnem všichni reprezentanti absolvovali testy v Jablonci nad Nisou.

"Kluci ukázali progres. To mě těší, ale testy za nikoho ještě nic nevyhrály. Jak na tom doopravdy jsou, nám ukáže až zima," nechal se kouč slyšet na webu biatlon.cz.

Nyní si čeští biatlonisté užívají poslední volno předtím, než vyrazí do závěrečného kolotoče tréninků. První závody Světového poháru začínají tradičně na přelomu listopadu a prosince.

"Kluci chtějí makat. Vzájemně se hecují i povzbuzují. Mladí se učí, starší jim radí a přitom jsou sami hodně motivovaní! Ta pracovní atmosféra je super a mám z ní radost. Ale jak už jsem řekl, rozhodující je pro nás zima. V prosinci budeme moudřejší," je zatím skromný Vítek.

Každý z reprezentantů nakládá s volnem jinak. Zatímco Ondřej Moravec vyráží s rodinou na Šumavu, Michal Krčmář nejprve podporoval fotbalovou Spartu proti Baníku a poté se chystá na víkendové Prague Sport Games, kde bude spolu s Veronikou Vítkovou přednášet o biatlonu.

České biatlonistky mají volno o týden později. Zúčastnily se poslední zásadní přípravy před dovolenou v rakouském Obertillachu, kde tradičně trávil přípravu například legendární Nor Ole Einar Björndalen. 

"Absolvovali jsme dvě dlouhé několikahodinové túry. Byli jsme na horském kole, ale nejvíce času trávily holky na kolečkových lyžích. Každý den byl na programu komplexní trénink se střelbou, mění se jen jeho intenzita a délka úseků," řekl jeden z trenérů žen Jiří Holubec.

Tento týden probíhá vrchol tréninkového cyklu v Jablonci spolu s výkonnostními testy. "Poté budou mít i ony zaslouženou dovolenou," dodává Holubec. 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Hasiči ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u úniku plynu, evakuovali 30 lidí

Hasiči v Plzeňské ulici ve Zbůchu na Plzeňsku zasahují u rozsáhlého úniku plynu z vyrovnávací nádrže. Podle řídícího důstojníka krajských hasičů plyn začal unikat asi před dvěma hodinami kvůli porušení opravované přípojky. Hasiči a policie podle něj z nejbližšího okolí úniku evakuovali asi 30 lidí. Doprava se odklání na obec Tlučná.

"Ulice na silnici I/26 i okolí ve vzdálenosti zhruba 150 m od místa nádrže je uzavřená," informovala policie na twitteru.

"My na místě situaci monitorujeme. A samozřejmě tady máme protipožární ochranu. Plyn neustále uniká a je tu i zástupce firmy, která to zde montovala," upřesnil řídící hasičů.

Další zprávy