"Konec, bude to poslední sezona." Táta Šlesingr se už připravuje na život po biatlonu

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
31. 8. 2019 12:21
Projel čtyři olympiády, má kompletní sadu medailí z mistrovství světa. Biatlonista Michal Šlesingr zažil povedenou kariéru a s klidným svědomím může vstoupit do poslední sezony. Ve 36 letech už se těší na sportovní důchod, protože chce dohnat manko, které nabral jako manžel i jako rodič. Nyní už dvojnásobný.
Michal Šlesingr
Michal Šlesingr | Foto: Milan Kammermayer

Tentokrát vynechal týmové soustředění a plnil si individuální plán. Šlesingr se v létě léčil z virózy a vžíval se do role dvojnásobného tatínka. 13. srpna se mu totiž narodil k šestileté Victorii ještě syn Benedikt. 

"Manželce hrozil předčasný porod, a tak jsem po dohodě se Zdeňkem Vítkem zůstal raději doma v Letohradě," vysvětlil na webu českého biatlonu.

Letos odstartuje s puškou na zádech už 19. sezonu, takže moc dobře ví, co a jak má před sezonou dělat. 

"Výhodu vidím v tom, že čas si řídím sám, že se nemusím podřizovat striktnímu systému. Stihnu tak ještě doma spoustu věcí udělat nebo se postarat o Viktorku. Hodně mi pomáhají kluci z klubu. Odemknou mi sklad, nabarví terče a často mě i docela vyhecují," přiznal.

Někdy v rámci práce na kondici vyrazí na projížďku na kolečkových lyžích po polských silnicích, které jsou prý lepší a kde je menší provoz.

"Třeba počátkem týdne jsem dělal v areálu Šedivského lomu imitace. Sprintoval jsem s holemi od rybníku až nahoru. Nemám pocit, že bych se neždímal," upozornil, že trénink rozhodně neodbývá.

Jedno je ale jisté. Je to jeho vůbec poslední příprava v kariéře. Až se příště kolotoč Světového poháru zastaví, skončí pro něj život profesionálního sportovce. 

"Je to definitivní, zimní sezóna pro mě bude poslední. Dlouho jsem o tomto kroku přemýšlel. Vlastně jsem tady v tuto chvíli podle svých původních předsevzetí vůbec neměl být… Ale poslední sezóna se mi nepovedla, a tak špatně jsem se loučit nechtěl," potvrdil Šlesingr.

Co bude dělat po posledním výstřelu, ale zatím netuší. "Určitě budu otevřený všemu. Může i nemusí to být práce spojená s biatlonem. Mám i docela slušnou angličtinu. Nejprve si však budu chtít dát půl roku nebo rok pauzu. Rodině to dlužím a hlady snad neumřeme," dodal.

O víkendu tedy absolvuje i poslední mistrovství ČR na kolečkových lyžích v Letohradu. 

"Před našimi letohradskými fanoušky budu startovat naposledy. Takže, lidi, přijďte fandit! Uvidíte nejen 'starýho' biatlonistu, ale i nové tribuny, se kterými měli kluci z klubu hodně práce. Makali fest, každý den jsem je při svém tréninku kontroloval," pozval fanoušky český veterán.

 

Právě se děje

Další zprávy