Biatlonový start sezony se blíží. Ve větrném Finsku potvrdili formu Moravec a Vítková

mih mih
20. 11. 2018 16:01
Hotovo, odtrénováno, teď už to jen prodat v závodech. Čeští biatlonisté se vrátili z posledního soustředění ve Finsku, na pár dní si odpočinou doma, už jen doladí kondici a pak vyrazí vstříc novému ročníku Světového poháru, který startuje na začátku prosince ve slovinské Pokljuce. Kontrolní týmové závody ovládli Ondřej Moravec a Veronika Vítková.
Michal Krčmář na soustředění v Imatře
Michal Krčmář na soustředění v Imatře | Foto: Instagram Michala Krčmáře

Ve finské Imatře ale rozhodně nepanovaly ideální podmínky, sníh kvůli vysokým teplotám odtával a biatlonisté málem neměli kde trénovat. Správci areálu zvládli udržovat zasněženou pouze tříkilometrovou trať kolem střelnice.

"V posledních třech dnech přišel teplý vítr a zejména na otevřených místech sníh mizel hodně rychle. Závodili jsme prakticky jen kolem střelnice. Navíc byl víkend, bylo tu i dost lidí a kluci říkali, že jim někteří ani neuhýbali," přiznal pro svazový web trenér mužského týmu Zdeněk Vítek.

Počasí ovlivnilo i tradiční kontrolní závody, které připadly na poslední víkend soustředění. Muži absolvovali čtyři střelecké položky s trestnými koly za pokaženou střelbu, ženy připisovaly za minutý terč trestných 22 vteřin.

"Ten závod nemá větší vypovídající hodnotu. Závodníci měli v nohách těžké tréninky, navíc jeli na tréninkových lyžích. Spíš šlo o to vyzkoušet si střelbu při maximální zátěži," uvedl Vítek. 

Mezi muži byl nejlepší Ondřej Moravec, který v boji s poryvy větru minul jen jeden terč, před druhým Michale Šlesingrem a třetím Michalem Krčmářem. Ženám vévodila Veronika Vítková před Jessicou Jislovou a Evou Puskarčíkovou. 

"Verča měla závod za tři. Ostatní měly problémy, bylo tam třeba i pět šest chyb, což je dost," řekl asistent trenéra žen Jiří Holubec.

Obě české reprezentace jsou ale s přípravou spokojeny. "Udělali jsme spoustu silové práce. Věřím, že se nám to vyplatí, i když někteří mladší kluci toho měli dost. Musím zaťukat i zdravotní problémy se nám vyhýbají," má radost Vítek.

Zatímco muži budou už doma před startem sezony budou už jen odpočívat, ženy si ještě střihnou pár tréninků v Jablonci nad Nisou. Ve slovinské Pokljuce začíná kolotoč Světového poháru v neděli 2. prosince závody smíšených štafet.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 31 minutami

Ministři financí EU se shodli na plánu pro oživení ekonomik

Ministři financí zemí Evropské unie se dnes dohodli na tom, že země eurozóny budou moci k oživení ekonomik stižených koronavirovou krizí využívat bez jakýchkoli podmínek záchranný fond ESM. Po dnešní videokonfereci euroskupiny to oznámilo několik ministrů.

Shodu na vydání společných dluhopisů, o které stály zvláště nejpostiženější země jako Itálie a Španělsko, naproti tomu ministři nedosáhli. O dalších možných nástrojích mají podle nich rozhodnout lídři unijních zemí.

Podle francouzského ministra financí Bruna Le Maira dospěli ministři k "excelentní dohodě", která umožní zemím okamžitě využít půl bilionu eur (14 bilionů Kč) z ESM. Obdobná částka by měla být k dispozici později v novém fondu pro zotavení ekonomik. O jeho financování však kvůli vzájemným neshodám ministři nerozhodli.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Exploze kyslíkové nádoby při opravě bojleru poškodila dům nedaleko velvyslanectví ČR v Moskvě

Exploze kyslíkové tlakové nádoby dnes poškodila dům v centru Moskvy, který se nachází v bezprostřední blízkosti českého a slovenského velvyslanectví. Výbuch si vyžádal několik zraněných, uvedla ruská média s odvoláním na záchranáře. Podle mluvčího ambasády ČR jsou všichni pracovníci úřadu v pořádku. Záchranáři zprvu pátrali po desítce pohřešovaných osob, ale všichni o sobě dali brzo vědět, uvedla televize Rossija 24.

Exploze, která podle TASS nastala při opravě bojleru, poškodila desáté patro budovy stojící naproti velvyslanectví Slovenské republiky a vzdálené asi 150 metrů od české ambasády. "S velvyslanectvím je vše v pořádku, všichni pracovníci jsou v pořádku, budova nijak neutrpěla," ujistila slovenská ambasáda podle TASS.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Zdravotní stav Borise Johnsona se zlepšuje, už není na jednotce intenzivní péče

Britský premiér Boris Johnson nakažený koronavirem byl dnes večer v londýnské nemocnici po třech dnech na jednotce intenzivní péče přesunut zpět na běžné lůžkové oddělení. V prohlášení to oznámila kancelář předsedy vlády, která předtím informovala, že zdravotní stav Johnsona se zlepšuje. Lékaři budou jeho boj s nemocí covid-19 nadále bedlivě sledovat. Britská média předtím spekulovala, že k práci se možná lídr Konzervativní strany vrátí až za několik měsíců.

"Premiér byl dnes večer přesunut z jednotky intenzivní péče zpět na lůžkové oddělení. Tam bude během rané fáze rekonvalescence pečlivě monitorován," oznámil mluvčí Johnsonova úřadu. Stručné prohlášení dále uvádí, že ministerský předseda má "nesmírně dobrou náladu".

Johnson je v nemocnici v centru Londýna od nedělního večera. Převezli jej tam poté, co se více než týden potýkal s kašlem a horečkami v důsledku nákazy koronavirem. V pondělí odpoledne se 55letému politikovi přitížilo, načež byl přesunut na JIP. Na plicní ventilátor napojen nebyl, s dýcháním mu ovšem pomáhala kyslíková terapie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy