Biatlonový start sezony se blíží. Ve větrném Finsku potvrdili formu Moravec a Vítková

mih mih
20. 11. 2018 16:01
Hotovo, odtrénováno, teď už to jen prodat v závodech. Čeští biatlonisté se vrátili z posledního soustředění ve Finsku, na pár dní si odpočinou doma, už jen doladí kondici a pak vyrazí vstříc novému ročníku Světového poháru, který startuje na začátku prosince ve slovinské Pokljuce. Kontrolní týmové závody ovládli Ondřej Moravec a Veronika Vítková.
Michal Krčmář na soustředění v Imatře
Michal Krčmář na soustředění v Imatře | Foto: Instagram Michala Krčmáře

Ve finské Imatře ale rozhodně nepanovaly ideální podmínky, sníh kvůli vysokým teplotám odtával a biatlonisté málem neměli kde trénovat. Správci areálu zvládli udržovat zasněženou pouze tříkilometrovou trať kolem střelnice.

"V posledních třech dnech přišel teplý vítr a zejména na otevřených místech sníh mizel hodně rychle. Závodili jsme prakticky jen kolem střelnice. Navíc byl víkend, bylo tu i dost lidí a kluci říkali, že jim někteří ani neuhýbali," přiznal pro svazový web trenér mužského týmu Zdeněk Vítek.

Počasí ovlivnilo i tradiční kontrolní závody, které připadly na poslední víkend soustředění. Muži absolvovali čtyři střelecké položky s trestnými koly za pokaženou střelbu, ženy připisovaly za minutý terč trestných 22 vteřin.

"Ten závod nemá větší vypovídající hodnotu. Závodníci měli v nohách těžké tréninky, navíc jeli na tréninkových lyžích. Spíš šlo o to vyzkoušet si střelbu při maximální zátěži," uvedl Vítek. 

Mezi muži byl nejlepší Ondřej Moravec, který v boji s poryvy větru minul jen jeden terč, před druhým Michale Šlesingrem a třetím Michalem Krčmářem. Ženám vévodila Veronika Vítková před Jessicou Jislovou a Evou Puskarčíkovou. 

"Verča měla závod za tři. Ostatní měly problémy, bylo tam třeba i pět šest chyb, což je dost," řekl asistent trenéra žen Jiří Holubec.

Obě české reprezentace jsou ale s přípravou spokojeny. "Udělali jsme spoustu silové práce. Věřím, že se nám to vyplatí, i když někteří mladší kluci toho měli dost. Musím zaťukat i zdravotní problémy se nám vyhýbají," má radost Vítek.

Zatímco muži budou už doma před startem sezony budou už jen odpočívat, ženy si ještě střihnou pár tréninků v Jablonci nad Nisou. Ve slovinské Pokljuce začíná kolotoč Světového poháru v neděli 2. prosince závody smíšených štafet.

 

Právě se děje

Další zprávy