Biatlonový start sezony se blíží. Ve větrném Finsku potvrdili formu Moravec a Vítková

mih mih
20. 11. 2018 16:01
Hotovo, odtrénováno, teď už to jen prodat v závodech. Čeští biatlonisté se vrátili z posledního soustředění ve Finsku, na pár dní si odpočinou doma, už jen doladí kondici a pak vyrazí vstříc novému ročníku Světového poháru, který startuje na začátku prosince ve slovinské Pokljuce. Kontrolní týmové závody ovládli Ondřej Moravec a Veronika Vítková.
Michal Krčmář na soustředění v Imatře
Michal Krčmář na soustředění v Imatře | Foto: Instagram Michala Krčmáře

Ve finské Imatře ale rozhodně nepanovaly ideální podmínky, sníh kvůli vysokým teplotám odtával a biatlonisté málem neměli kde trénovat. Správci areálu zvládli udržovat zasněženou pouze tříkilometrovou trať kolem střelnice.

"V posledních třech dnech přišel teplý vítr a zejména na otevřených místech sníh mizel hodně rychle. Závodili jsme prakticky jen kolem střelnice. Navíc byl víkend, bylo tu i dost lidí a kluci říkali, že jim někteří ani neuhýbali," přiznal pro svazový web trenér mužského týmu Zdeněk Vítek.

Počasí ovlivnilo i tradiční kontrolní závody, které připadly na poslední víkend soustředění. Muži absolvovali čtyři střelecké položky s trestnými koly za pokaženou střelbu, ženy připisovaly za minutý terč trestných 22 vteřin.

"Ten závod nemá větší vypovídající hodnotu. Závodníci měli v nohách těžké tréninky, navíc jeli na tréninkových lyžích. Spíš šlo o to vyzkoušet si střelbu při maximální zátěži," uvedl Vítek. 

Mezi muži byl nejlepší Ondřej Moravec, který v boji s poryvy větru minul jen jeden terč, před druhým Michale Šlesingrem a třetím Michalem Krčmářem. Ženám vévodila Veronika Vítková před Jessicou Jislovou a Evou Puskarčíkovou. 

"Verča měla závod za tři. Ostatní měly problémy, bylo tam třeba i pět šest chyb, což je dost," řekl asistent trenéra žen Jiří Holubec.

Obě české reprezentace jsou ale s přípravou spokojeny. "Udělali jsme spoustu silové práce. Věřím, že se nám to vyplatí, i když někteří mladší kluci toho měli dost. Musím zaťukat i zdravotní problémy se nám vyhýbají," má radost Vítek.

Zatímco muži budou už doma před startem sezony budou už jen odpočívat, ženy si ještě střihnou pár tréninků v Jablonci nad Nisou. Ve slovinské Pokljuce začíná kolotoč Světového poháru v neděli 2. prosince závody smíšených štafet.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Inter vyhrál v Parmě a vede italskou ligu před AC už o šest bodů

Fotbalisté Interu Milán vyhráli dohrávku 25. kola italské ligy na hřišti Parmy 2:1 a v čele tabulky zvýšili náskok před městským rivalem AC už na šest bodů. Dvěma góly v rozmezí osmi minut ve druhém poločase se na vítězství podílel chilský útočník Alexis Sánchez po asistencích belgického kanonýra Romelua Lukakua. Předposlední tým tabulky dokázal už jen snížit zásluhou Brazilce Hernaniho.

Inter drží v Serii A už devět zápasů neporazitelnost a šestou výhrou za sebou využil středeční bodovou ztrátu AC Milán po remíze 1:1 s Udine. Parma naopak čeká na tříbodový zisk už 16 kol a zaostává o šest bodů za pozicemi znamenajícími udržení v soutěži.

Další zprávy