Šlesingr chce i přes zdravotní problémy v Novém Městě startovat

ČTK ČTK
19. 12. 2018 17:12
Kdyby se nekonal Světový pohár v Novém Městě na Moravě, měl by biatlonista Michal Šlesingr jasno. Závody by kvůli bolestem zad vynechal, ale vyhlášenou atmosféru si nechce nechat ujít, a byť se jeho stav příliš nelepší, doufá, že by čtvrteční sprint mohl absolvovat.
Michal Šlesingr.
Michal Šlesingr. | Foto: Milan Kammermayer

"Kdybychom nebyli v Novém Městě, asi jsem rozhodnutý už dávno. Tím, že jsme tady, tak bych chtěl jet. Asi to bude zase nejlepší svěťák roku. Kdo viděl Nové Město, pochopí. Doufám, že se to zlomí," řekl biatlonista přezdívaný Boušek.

Trojnásobný medailista z mistrovství světa nedokončil kvůli bolestem zad úterní trénink. Dnes se do Vysočina Arény vrátil. "Bohužel to není o nic moc lepší," řekl pětatřicetiletý Šlesingr.

Na lyžích záda zlobí prakticky pořád, při střelbě vleže má problém s manipulací se zbraní a ztěžka se rovná do stojky. "To je docela náročné, jak je tam člověk zkroucený. A když u toho potřebuju ještě trochu dýchat a prodýchnout to, tak mě v tom hryže," popsal světový šampion ze smíšené štafety.

Je v péči týmových fyzioterapeutů a definitivní rozhodnutí udělá hodinu před startem čtvrtečního sprintu. Ten má začátek v 17:30. "Vidím to asi na nástřel," přikývl Šlesingr a dodal: "Vím, že kulisa bude taková, že by mě to vyhecovalo, kdyby v tom šlo jet, ale pokud to bude jako dneska, moc tomu nevěřím."

 

Právě se děje

před 2 minutami

Opozice chce o výročních zprávách ČT ve sněmovně znovu jednat příští týden

Opozice po skončení pátečního jednání sněmovny navrhne termíny pro projednání výročních zpráv České televize v příštím týdnu. Podle předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury se nabízí hned několik možností, kdy dokončit ve čtvrtek neuzavřenou debatu. Pokud nezískají podporu, požádají opoziční strany o svolání mimořádné schůze, jak ji už avizovali Starostové a lidovci. Poslanci ve čtvrtek debatou nad zprávami strávili pět hodin.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Válečný veterán a poslední žijící český pilot RAF Emil Boček leží v brněnské fakultní nemocnici

Válečný veterán a poslední žijící český stíhací pilot RAF Emil Boček je ve Fakultní nemocnici Brno-Bohunice na interní kardiologické klinice. Šestadevadesátiletý Boček má 28. října dostat od prezidenta Miloše Zemana Řád Bílého lva nejvyšší třídy. Emil Boček sloužil ve Velké Británii u československé 310. stíhací perutě. Na kontě má 26 operačních letů. Řád Bílého lva třetí třídy mu propůjčil už bývalý prezident Václav Klaus v roce 2010, a to za mimořádné zásluhy o obranu a bezpečnost státu a vynikající bojovou činnost. Letos v květnu Bočka prezident povýšil do nejvyšší armádní hodnosti. Generálské hodnosti mu udělil už v letech 2014 a 2017.

Zdroj: ČTK
Další zprávy