Šlesingr chce i přes zdravotní problémy v Novém Městě startovat

ČTK ČTK
19. 12. 2018 17:12
Kdyby se nekonal Světový pohár v Novém Městě na Moravě, měl by biatlonista Michal Šlesingr jasno. Závody by kvůli bolestem zad vynechal, ale vyhlášenou atmosféru si nechce nechat ujít, a byť se jeho stav příliš nelepší, doufá, že by čtvrteční sprint mohl absolvovat.
Michal Šlesingr.
Michal Šlesingr. | Foto: Milan Kammermayer

"Kdybychom nebyli v Novém Městě, asi jsem rozhodnutý už dávno. Tím, že jsme tady, tak bych chtěl jet. Asi to bude zase nejlepší svěťák roku. Kdo viděl Nové Město, pochopí. Doufám, že se to zlomí," řekl biatlonista přezdívaný Boušek.

Trojnásobný medailista z mistrovství světa nedokončil kvůli bolestem zad úterní trénink. Dnes se do Vysočina Arény vrátil. "Bohužel to není o nic moc lepší," řekl pětatřicetiletý Šlesingr.

Na lyžích záda zlobí prakticky pořád, při střelbě vleže má problém s manipulací se zbraní a ztěžka se rovná do stojky. "To je docela náročné, jak je tam člověk zkroucený. A když u toho potřebuju ještě trochu dýchat a prodýchnout to, tak mě v tom hryže," popsal světový šampion ze smíšené štafety.

Je v péči týmových fyzioterapeutů a definitivní rozhodnutí udělá hodinu před startem čtvrtečního sprintu. Ten má začátek v 17:30. "Vidím to asi na nástřel," přikývl Šlesingr a dodal: "Vím, že kulisa bude taková, že by mě to vyhecovalo, kdyby v tom šlo jet, ale pokud to bude jako dneska, moc tomu nevěřím."

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Netanjahu opět hovořil o plánu zabrání části Západního břehu

Izrael si nenechá ujít "historickou příležitost", aby rozšířil svou svrchovanost na části Západního břehu Jordánu, prohlásil dnes izraelský premiér Benjamin Netanjahu. O možné anexi židovských osad na okupovaném Západním břehu hovořil v posledních dnech několikrát. Jde rovněž o jeden z bodů, který je obsažen v koaliční dohodě nové izraelské vlády

Zdroj: ČTK
Další zprávy