Potíž před Světovým pohárem. Šlesingr upadl a má problémy se zády, trénink nedokončil

ČTK ČTK
18. 12. 2018 23:22
Biatlonista Michal Šlesingr nedokončil dnešní trénink před Světovým pohárem v Novém Městě na Moravě. Trojnásobného medailistu z mistrovství světa ve Vysočina Areně zradila záda a jeho start ve čtvrtečním sprintu na Vysočině je nejistý.
biatlon, SP 2018/2019, Pokljuka, vytrvalostní závod mužů, Michal Šlesingr
biatlon, SP 2018/2019, Pokljuka, vytrvalostní závod mužů, Michal Šlesingr | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Šlesingr si během tréninku ukázal na záda a odjel na vyšetření se sportovním ředitelem Ondřejem Rybářem. "No, kluk už je staršího data," vtipkoval nejdříve trenér mužů Zdeněk Vítek na účet pětatřicetiletého Šlesingra.

Poté prozradil, že člen české zlaté smíšené štafety z šampionátu v Kontiolahti v roce 2015 Šlesingr při prvním dílu SP v Pokljuce spadl. "Smeknul se, spadl na záda, spíš na zadek. Teďka se mu ozvala bolest zad. Nevíme, co přesně, protože ho to bolelo až tady na tréninku. Zkracoval trénink a uvidíme," řekl kouč.

Bývalý závodník Vítek v roli trenéra zatím nepanikařil a věřil, že za pomoci fyzioterapeutů bude Šlesingr v pořádku a schopen závodit. "Doufám, že ho někdo srovná. Trochu ho to bude bolet, ale závod odjede," řekl Vítek.

Trenér nechtěl vůbec přemýšlet o variantě, že by za Šlesingra sháněl náhradníka. "Nemalujte čerta na zeď. Pořád je ještě čas," uvedl Vítek. Ve středu je na programu ještě další trénink, sprint na deset kilometrů ve čtvrtek odstartuje v 17:30.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Obcím i krajům stoupl přebytek rozpočtu, Schillerová kritizovala nedostatek investic

Obce loni hospodařily s přebytkem 25,5 miliardy korun a kraje s přebytkem 5,8 miliardy korun. Předloni obce vykázaly přebytek 8,3 miliardy korun a kraje 82 milionů korun. Celkově tak hospodaření územních rozpočtů včetně dobrovolných svazků obcí loni skončilo s přebytkem 31,7 miliardy korun, zatímco o rok dříve to bylo 8,8 miliardy korun.

"Finance obcí a krajů jsou ve skvělé kondici. Jejich hospodaření skončilo již osmým rokem po sobě v přebytku. (…) Celkové příjmy samospráv dlouhodobě rostou. Na tom mají největší zásluhu daňové příjmy," uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Méně příznivou zprávou podle ní jsou ale údaje o investicích samospráv. "Loni sice kraje a obce proinvestovaly dohromady téměř 124 miliard korun, stále to ale bylo o 30 procent méně, než kolik si naplánovaly," dodala.

Celkové příjmy územních rozpočtů loni vzrostly o 61,5 miliardy korun na 594,1 miliardy korun a celkové výdaje o 38,6 miliardy na 562,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy