Čeští baseballisté vybojovali v Praze bronz

ČTK ČTK
9. 7. 2024 20:22
Čeští baseballisté vybojovali v Praze bronz

Čeští reprezentanti obsadili na Pražském baseballovém týdnu třetí místo. V duelu o bronz dnes svěřenci Pavla Chadima zdolali po dramatické koncovce Německo 7:6. V utkání přitom už po třetí směně vedli 7:0.

Čeští baseballisté soupeři odskočili hned v úvodní směně, v níž získali pět bodů. Dvakrát skórovali po metě zdarma, další tři body přidali díky skvělému odpalu Marka Krejčiříka. Ve třetí směně připsali další dva body.

Němci se ale nevzdali a po vystřídání nadhazovačů zahájili stíhací jízdu. Díky zlepšenému útoku snížili v osmé směně na rozdíl jediného bodu a v závěru měli na dosah obrat. Devatenáctiletý nadhazovač Ondřej Vank ale koncovku zvládl.

Český tým dokázal porazit německý výběr na turnaji i podruhé, v základní skupině zvítězil rovněž těsně 4:3. "Mohl bych říct, že jsme to udělali napínavé pro diváky, aby se v tom vedru bavili. Ale nebylo to tak," řekl v tiskové zprávě trenér Chadim. "Vymačkali nás úplně na dřeň a mnoho nechybělo, aby nás dorovnali, nebo otočili," dodal.

Pochválil německého trenéra, který na nadhazovačském kopci prostřídal sedm hráčů. "V momentě, kdy prohrávali 0:5, udělal drobné změny. My jsme už naopak trochu šetřili síly na zítřejší přátelské utkání s Tchaj-wanem a dostali se trochu do nevýhody," konstatoval Chadim.

Pražský baseballový týden:

O 3. místo: Česko - Německo 7:6,

finále: Japonsko - Tchaj-wan 5:3.

 

Právě se děje

Další zprávy