Zlatý střelec Tygrů: Titul máme zaslouženě. Bavili jsme se totálním hokejem

Tygří holiči oslavili historický triumf, kapitána oholili ještě na ledě
A dnes byl opravdu důvod, protože Bílí Tygři triumfovali v šestém finále na ledě Sparty 2:1 a na zápasy 4:2.
Zápas sice začali lépe domácí, když se v 17. minutě v přesilovce trefil Juraj Mikuš.
Těsně před polovinou normální hrací doby hosté srovnali. A stejně jako Sparta v početní výhodě. Druhý Barinkův trest v rychlém sledu využil Petr Vampola.
Zápas rozhodl v čase 85:09 slovenský útočník Martin Bakoš, načež kapitán Výtisk mohl zvednout nad hlavu Masarykův pohár pro mistra ligy.
Daniel Poláček Daniel Poláček
25. 4. 2016 0:07
Před sezonou spíš nevěřil, že by s Libercem mohl dobýt titul. Nakonec však 26letý útočník Martin Bakoš vsítil zlatý gól, přestože ve finále se Spartou do té doby nezískal ani bod. "Asi si to ještě neuvědomuju. Je to nádherné. Krásná sezona. Nádhera," zářil po konci klubové sezony.

Praha – Před sezonou spíš nevěřil, že by s Libercem mohl dobýt extraligový titul. Nakonec však 26letý útočník Martin Bakoš vsítil zlatý gól, přestože ve finále se Spartou do té doby nezískal ani bod. Jeho životní chvíle přišla v 86. minutě šestého klání.

Ještě na ledě volal manželce, která na něj čekala v Liberci. Poté s širokým úsměvem nakráčel před novináře, přičemž nevěděl, jak se má cítit: "Asi si to ještě neuvědomuji. Je to nádherné. Krásná sezona. Nádhera."

Vstřelil jste dnes nejdůležitější gól kariéry?
Určitě, důležitější gól jsem nedal.

Jak těžký byl zápas po psychické stránce?
Bylo to těžké od začátku do konce, ale pořád jsme věděli, že my můžeme a Sparta musí. Proto jsme se snažili, abychom si ten tlak tolik nebrali. Podařilo se nám to.

V utkání jste měli převahu, ale rozhodující trefa stále nepřicházela. Neklesali jste na mysli?
Už to bylo druhé prodloužení, síly jednoduše odcházely, ale právě v těchhle chvílích je důležitá hlava. To rozhoduje.

Nepřišlo vám, že Spartě odcházely síly rychleji?
V hlavě jsem o tom takhle přemýšlel. Že já sice nemám sílu, ale oni jí musejí mít ještě méně.

Kolik času vám zaberou oslavy?
Mně asi tak 22 hodin, protože v úterý se mám hlásit za Slovensko.

Získal Liberec titul zaslouženě?
Myslím, že ano, ale play off bylo těžké, v některých chvílích to nevypadlo tak jednoznačně. Zvládli jsme to ale jako tým, to je úžasné.

Jak velkou zásluhu má na titulu trenér Filip Pešán?
Obrovskou, protože úplně změnil systém, trénování i hry. V sezoně to bylo vidět. Celou dobu jsme hráli pěkný hokej, který měl i výsledky.

Dá se říct, že jste se hokejem bavili?
Ano, on chce hrát totální hokej, útočit, ale i bránit. Člověka baví, když je na puku, hraje a má střely.

Co v sérii se Spartou rozhodlo? Čtvrtý zápas, v němž jste konečně dokázali zkrotit emoce?
To bylo nejdůležitější, protože jsme byli takoví otrávení. Tolik jsme to chtěli, že jsme doslova štěkali po rozhodčích, ale i po sobě. Uvědomili jsme si, že tohle není cesta. Začali jsme se soustředit na svou hru a hokej, což přineslo úspěch.

Jak jste kritický moment překonali? Pomohlo dusno v kabině?
To právě ne. Bylo to hodně o trenérovi, který to vzal v klidu a všechno popsal. My jsme si to vzali k srdci. Byl to jednoznačně restart.