Sledge hokejisté porazili na paralympiádě Švédy po nájezdech

9. 3. 2014 10:45
Čeští sledge hokejisté vydřeli na paralympijských hrách první vítězství. Po sobotní prohře s Norskem po samostatných nájezdech také až v rozstřelu porazili Švédsko 2:1 a udrželi šanci na postup.
Po prohře s Norskem v nájezdech tentokrát Češi stejnou disciplínu zvládli proti Švédsku. | Foto: Martin Malý

Soči - Čeští sledge hokejisté vydřeli na paralympijských hrách v Soči první vítězství. Po sobotní prohře s Norskem po samostatných nájezdech dnes také až v rozstřelu porazili Švédsko 2:1 a udrželi šanci na postup do semifinále.

Češi hráli se Švédy v Šajba areně bez branek až do 37. minuty, kdy otevřel skóre David Palát. O čtyři minuty později však gólmana Michala Vápenku překonal Marcus Holm. Samostatné nájezdy rozhodla třetí série. Zdeněk Krupička byl úspěšný, zatímco všichni tři Švédové na Vápenkovi ztroskotali.

V úterý český tým zakončí základní skupinu A duelem s favorizovanou Kanadou, do semifinále projdou dva týmy. Zbývající dva budou hrát o konečné páté až osmé místo.

Čeští lyžaři závody nedokončili

Svahy v Roza Chutor na hrách si dnes poprvé vyzkoušeli dva čeští handicapovaní lyžaři. Zrakově postižený Patrik Hetmer s trasérem Miroslavem Máčalou ani Oldřich Jelínek v kategorii sedící svůj závod nedokončili.

Česko - Švédsko 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky: 37. Palát, rozh. nájezd Krupička - 41. Holm.

10:00 Kanada - Norsko

1. Kanada 1 1 0 0 0 10:1 3
2. Česko 2 0 1 1 0 3:3 3
2. Norsko 1 0 1 0 0 2:1 2
4. Švédsko 2 0 0 1 1 2:12 1