Sledge hokejisté porazili Koreu a mohou zopakovat páté místo

12. 3. 2014 19:30
Čeští sledge hokejisté si po výhře na Koreou stejně jako před čtyřmi lety zahrají o páté místo. | Foto: Martin Malý

Soči - Čeští sledge hokejisté porazili ve čtvrtém utkání na paralympijském turnaji v Soči Koreu 2:0 a budou hrát o konečné páté místo.

Mohou tak zopakovat umístění z předchozích her ve Vancouveru. Jejich posledním soupeřem bude v pátek Itálie, jež zdolala v prodloužení Švédsko 3:2.

I když byl dnes korejský tým aktivnější a častěji střílel, brankář Michal Vápenka kryl všech 19 pokusů a uhájil čisté konto.

Naopak ze 12 střel českých sledge hokejistů skončily dvě v síti - poprvé z hokejky Jiřího Bergra v 19. minutě a podruhé se prosadil v závěrečné třetině rovněž obránce, sedmačtyřicetiletý Tomáš Kvoch.