Skikrosařka Zemanová se v Idre vrátila do SP desátým místem

13. 2. 2016 14:52
Skikrosařka Andrea Zemanová se po zranění vrátila do Světového poháru a v Idre skončila desátá. Nikol Kučerová obsadila 22. příčku.
Andrea Zemanová
Andrea Zemanová | Foto: Zlata Vostrá

Idre - Skikrosařka Andrea Zemanová skončila desátá při svém návratu do Světového poháru po zranění. Druhá Češka Nikol Kučerová dnes v Idre obsadila 22. místo. Vyhráli domácí Švédka Anna Holmlundová a Slovinec Filip Flisar.

Ve Švédsku se kvůli silnému větru nekonalo páteční kvalifikace a místo toho se jelo osmifinále. Zemanová ve své rozjížďce uspěla a postoupila z druhého místa, zatímco Kučerová vypadla. Ve čtvrtfinále dojela Zemanová třetí a skončila.

Zemanová vynechala kvůli zlomenině žeber lednový program včetně startu na X-Games v Aspenu.

SP v akrobatickém lyžování v Idre (Švédsko) - skikros:

Muži: 1. Flišar (Slovin.), 2. Delbosco (Kan.), 3. Wahrstötter (Rak.).

Průběžné pořadí (po 9 ze 14 závodů): 1. Chapuis (Fr.) 584, 2. Leman (Kan.) 470, 3. Delbosco 433.

Ženy: 1. Holmlundová (Švéd.), 2. Thompsonová (Kan.), 3. Näslundová (Rak.), ....10. Zemanová, 22. Kučerová (obě ČR).

Průběžné pořadí (po 9 ze 14 závodů): 1. Holmlundová 770, 2. Thompsonová 507, 3. Baronová (Fr.) 479, ...19. Zemanová 143, 28. Kučerová 35.