Volejbalistky Prostějova si v Lize mistryň vyšláply na Baku

10. 12. 2014 20:38
Volejbalistky Prostějova zvítězily v Lize mistryň po velké bitvě na domácí palubovce nad favorizovanou Rabitou Baku 3:2.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Lukáš Drštička

Prostějov - Volejbalistky Prostějova zvítězily v Lize mistryň po velké bitvě na domácí palubovce nad favorizovanou Rabitou Baku 3:2. I po první výhře v soutěži ale stále uzavírají tabulku skupiny A poté, co úvodní dvě utkání prohrály hladce 0:3. O jejich nečekaném úspěchu proti Baku rozhodla lépe zahraná koncovka rozhodujícího pátého setu, ve které proměnily druhý mečbol.

Domácí volejbalistky odskočily soupeřkám hned v úvodu utkání. Při podání Kossányiové sedmibodovou šňůrou získaly náskok 12:5. Důležitou zbraní českých mistryň bylo také podání, se kterým si hráčky Baku v prvním setu nevěděly rady. Hanačky si připsaly ze servisu v této části hry pět přímých bodů. V závěru úvodní sady ještě ázerbájdžánský tým snížil na rozdíl dvou bodů, koncovku ale hladce zvládly hráčky Prostějova.

"Na utkání jsme se velmi dobře připravili. Podařilo se nám ubránit nejlepší hráčku Rabity Skowronskou a soupeřky jsme také výborným podáním nepustily k jejich optimálnímu výkonu. Rabita musela hodně střídat," řekl ČTK trenér volejbalistek Prostějova Miroslav Čada.

Ve druhé sadě favorit zpřesnil své útočné akce a hra se vyrovnala. V závěru setu se do kombinací domácího týmu dostaly nepřesnosti, kterých soupeřky využily. Po sérii čtyř bodů Rabita proměnila třetí setbol. Vyrovnanou třetí sadu vyhrál Prostějov 27:25.

"Forma nás chytla v nejlepším čase. Naopak Rabita hrála o poznání hůře než v posledním utkání v Kazani. Neměli jsme na hřišti jedinou slabinu. Vítězství je pro nás mimořádně cenné," uvedl v České televizi trenér Čada.

Ázerbájdžánský tým ještě dokázal vyrovnat na 2:2, ale v rozhodujícím dějství se prosadily bojovnější české mistryně, které těžily z přesnější hry na síti. První mečbol ještě odvrátila Skowronská, druhý se už stal kořistí hráček Prostějova.

"Pro nás je dnešní vítězství nesmírně důležité. V předcházejících dvou zápasech jsme hráli také dobře, ale prohráli jsme shodně 0:3. Dokázali jsme, že můžeme i nad tak silnými protivníky vyhrát. Postup v tak silné skupině je ale hodně vzdálený," dodal Čada.