Volejbalistky na mistrovství Evropy podlehly Srbsku

Aktualizováno 27. 9. 2015 20:53
Výsledky mistrovství Evropy volejbalistek.
České volejbalistky - ilustrační foto.
České volejbalistky - ilustrační foto. | Foto: fivb.org

Eindhoven - České volejbalistky prohrály ve druhém zápase mistrovství Evropy se Srbskem 0:3. Navzdory prohře kladly favoritkám tuhý odpor a podlehly po setech 20:25, 23:25 a 18:25. V tabulce drží Češky druhé postupové místo do play off, v pondělí zakončí skupinu proti Německu.

České hráčky v sobotu zvládly klíčový zápas skupiny proti Rumunsku 3:0 a věřily, že dnes mohou evropské šampionky z roku 2011 potrápit. To se jim povedlo, ale alespoň jednoho setu se nedočkaly. Srbky splnily roli favorita a po stříbru na nedávném Světovém poháru, kde si zajistily i účast na olympiádě v Riu, suverénně procházejí ME.

"Odehráli jsme dobrý zápas proti týmu, který je považován za jednoho z favoritů turnaje. Pro naše hráčky byl tento souboj dobrou zkušeností," uvedl italský kouč českého týmu Carlo Parisi.

Zkušenějším soupeřkám se nicméně české reprezentantky vyrovnaly v obraně na síti a v každém setu dlouho držely vyrovnanou partii. Srbky však jejich chyby nekompromisně trestaly a když odskočily na dva body, náskok udržely. V prvním setu tým Carla Parisiho mohl litovat jen lepšího zakončení útočných akcí.

Po změně stran Češky zpřesnily kombinační souhru, dokázaly si vytvořit tlak a nutily soupeřky k chybám. Ve vyrovnané koncovce ještě udržely stav 22:22, v závěru ale doplatily na nepřesnosti. Odvrátily jeden setbol Srbska, výsledek však neotočily.

Podobný průběh měla i třetí sada. Slibný náskok 12:9 však Parisiho výběr po šňůře 1:7 rychle ztratil. A tím i šanci na případný zisk alespoň jedné sady. Srbky i podruhé v Eindhovenu vyhrály 3:0 a jsou blízko postupu přímo do čtvrtfinále. Druhý a třetí tým skupiny bude hrát osmifinále.

Z českého výběru dnes získaly nejvíce bodů opět Aneta Havlíčková a Helena Havelková, obě jich nasbíraly 13.

Mistrovství Evropy volejbalistek v Nizozemsku a Belgii:

Skupina A:

Nizozemsko - Polsko 3:1 (15, 11, -19, 18), Itálie - Slovinsko 3:1 (9, 12, -24, 11).

1. Nizozemsko 2 2 0 6:1 169:117 6
2. Itálie 2 2 0 6:2 195:136 6
3. Polsko 2 0 2 2:6 147:190 0
4. Slovinsko 2 0 2 1:6 106:174 0

Skupina B:

Belgie - Ázerbájdžán 3:0 (17, 20, 25), Turecko - Maďarsko 3:0 (20, 20, 14).

1. Belgie 2 2 0 6:0 152:103 6
2. Turecko 2 2 0 6:0 153:114 6
3. Ázerbájdžán 2 0 2 0:6 122:155 0
4. Maďarsko 2 0 2 0:6 95:150 0

Skupina C:

Rusko - Bělorusko 3:0 (18, 16, 21), Chorvatsko - Bulharsko 3:2 (23, -22, -14, 22, 13).

1. Rusko 2 2 0 6:0 152:100 6
2. Bělorusko 2 1 1 3:3 131:136 3
3. Chorvatsko 2 1 1 3:5 162:184 2
4. Bulharsko 2 0 2 2:6 153:178 1