Vítková sahala po medaili ze sprintu, chybělo 2,5 sekundy

20. 3. 2015 14:55
Veronika Vítková ve sprintu biatlonistek na 7,5 kilometru v Chanty-Mansijsku obsadila čtvrtou příčku a má před stíhačkou jen minimální ztrátu.
Veronika Vítková na střelnici
Veronika Vítková na střelnici | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Chanty-Mansijsk - Ani v ženském sprintu nezískala česká biatlonová reprezentace medaili z finále letošní sezony Světového poháru. Veronika Vítková ale v Chanti-Mansijsku od cenného kovu nebyla daleko, na třetí místo Darji Domračevové ztratila jen dvě a půl sekundy.

Vítězství a nejlepší pozici pro stíhačku si vybojovala Kaisa Mäkäräinenová, stříbrná byla o 14,2 sekundy Němka Laura Dahlmeierová o 1,3 sekundy před již zmíněnou Běloruskou Domračevovou.

Gabriela Soukalová v dnešním závodě obsadila s dvěma chybami desáté místo a do stíhačky vyrazí se ztrátou 73 sekund. Je o tři místa za ní pak v životním výkonu doběhla Eva Puskarčíková a dobrý výsledek zaznamenala i sedmadvacátá Barbora Tomešová. Hluboko v poli poražených naopak skončila čtyřikrát chybující Jitka Landová.

"Čtyři holky na bodech, to je super umístění. Jen Jitce se tenhle závod nevyvedl. Hodnotí se to určitě velmi dobře," řekl v rozhovoru pro Českou televizi trenér Zdeněk Vítek.

Vítková opět předvedla výborný běh, měla čtvrtý čas a tentokrát i dobře střílela. Jedinou chybu udělala při střelbě vleže a po nevydařeném závěru MS v Kontiolahti se vrátila mezi špičku. "Jsem rád, že si Veronika trošku spravila chuť, i když to nedalo na stupně vítězů, a doufám, že jí to tady půjde stejně dobře dál," řekl Vítek.

V celkovém pořadí Světového poháru Mäkäräinenová mírně stáhla ztrátu na Domračevovou, nyní činí jen devět bodů. Vítková zůstává čtvrtá, Soukalová klesla na sedmé místo za Italku Dorotheu Wiererovou.

Malý křišťálový glóbus za sprint získala Domračevová, Vítková skončila na třetím místě.

Finále SP v biatlonu v Chanty Mansijsku (Rusko):

Ženy - sprint na 7,5 km:

1. Mäkäräinenová (Fin.) 19:49,1 (1 trest. okruh), 2. Dahlmeierová (Něm.) -14,2 (1), 3. Domračevová (Běl.) -15,5 (2), 4. Vítková (ČR) -18,0 (1), 5. Wiererová (It.) -32,5 (1), 6. Preussová (Něm.) -34,3 (1), 7. Oberhoferová (It.) -36,2 (1), 8. Kummerová (Něm.) -59,5 (0), 9. Valj Semerenková (Ukr.) -1:08,0 (2), 10. Soukalová -1:13,8 (2), ...13. Puskarčíková -1:18,9 (1), 27. Tomešová -1:53,7 (1), 56. Landová (všechny ČR) -2:52,2 (4).

Konečné pořadí sprintu:

1. Domračevová 416, 2. Mäkäräinenová 364, 3. Vítková 347, 4. Wiererová 333, 5. Valj Semerenková 328, 6. Eckhoffová (Nor.) 307, ...9. Soukalová 281, 33. Puskarčíková 101, 52. Landová 49, 70. Tomešová 15.

Průběžné pořadí SP (po 23 z 25 závodů): 1. Domračevová 1005 b., 2. Mäkäräinenová 996, 3. Valj Semerenková 798, 4. Vítková 757, 5. Hildebrandová (Něm.) 710, 6. Wiererová 686, 7. Soukalová 677, ...37. Puskarčíková 188, 51. Landová 112, 68. Tomešová 36.