Rosol sebral Murraymu set, na víc se ale nezmohl

2. 5. 2015 12:10
Lukáš Rosol na antukovém turnaji v Mnichově končí ve čtvrtfinále.
Lukáš Rosol na turnaji v Mnichově
Lukáš Rosol na turnaji v Mnichově | Foto: ČTK

Mnichov - Český tenista a daviscupový reprezentant Lukáš Rosol na antukovém turnaji v Mnichově končí ve čtvrtfinále.

Nad jeho síly byla světová trojka Andy Murray, kterému Rosol podlehl stejně jako loni v Indian Wells ve třech setech a to dokonce stejným skóre 6:4, 3:6, 2:6. Zápas jsme sledovali živě zde

Český tenista začal špatně a brzy po brejku soupeře prohrával 1:4. Za tohoto stavu však ze sebe Rosol setřásl zbytečný respekt a začal hrát skvělý tenis. Murrayho drtil důraznými forhendy i kraťasy jako z dílny Radka Štěpánka a získal pět her v řadě. A tedy i celý set poměrem 6:4.

Při odchodu na lavičku pak mezi tenisty proběhla menší kontroverze, kterou řešil hlavně Murray. Několik minut nechal Rosola čekat na základní čáře a dlouze diskutoval s hlavním rozhodčím.

Napjatá atmosféra se přenesla i do úvodu druhé sady, kdy si oba hráči často vyměňovali nevlídné pohledy. Druhé dějství začalo navlas stejně jako to první, Murray získal rychlý brejk a vedl už 4:1. Tentokrát žádné komplikace nepřipustil, udržel si pokaždé servis a vyhrál 6:3.

Ve třetí sadě už to byla jasná záležitost. Světová trojka brzy vedla 3:0 s dvěma brejky a nakonec vyhrála 6:2.

Tenisový turnaj mužů v Mnichově (antuka, dotace 439.405 eur):

Dvouhra - čtvrtfinále:

Murray (1-Brit.) - Rosol (ČR) 4:6, 6:3, 6:2, Bautista (3-Šp.) - Estrella (Dom. rep.) 4:6, 6:0, 6:0