Plavec Knedla získal na juniorském MS stříbro

5. 9. 2023 17:47

Plavec Miroslav Knedla získal na juniorském mistrovství světa v Netanji stříbro na znakařské stovce. Vítězný Ukrajinec Oleksandr Želťakov byl rychlejší o 28 setin sekundy.

Knedla v pondělním semifinále časem 53,28 výrazně vylepšil seniorský český rekord a splnil olympijský limit. Startovnímu poli kraloval s převahou bezmála sedmi desetin sekundy. Ve finále na obrátce vedl, ale lepší finiš měl Želťakov, který je na této trati juniorským mistrem Evropy. Osmnáctiletý český plavec dohmátl v čase 54,01.

Na loňském MSJ v Limě získal Knedla bronz na znakařské padesátce i stovce. Jeho dnešní stříbro je desátou medailí českých juniorských plavců na mistrovství světa. O jediné zlato se před čtyřmi lety v Budapešti postaral jiný znakař Jan Čejka, jenž zvítězil ve sprintu na 50 metrů.

V dopolední rozplavbě na krátké polohovce, v níž je taktéž českým rekordmanem a letošním juniorským mistrem Evropy, byl Knedla patnáctý a do finále nepostoupil.