Naděje na postup žije, házenkáři rozdrtili Island

Gólostroj i fantom Štochl. Češi si užili výhru i děkovačku
Čeští házenkáři si na mistrovství světa v Kataru užili první výhru, ve čtvrtém zápase porazili Island vysoko 36:25.
Český výkon tentokrát vypadal mnohem lépe než v předchozích duelech.
Bylo vidět, že tým trenérů Filipa a Kubeše prostě musí vyhrát.
Základem byla stoprocentní koncentrace od prvních minut, což se promítlo hlavně to důsledné obrany.
22. 1. 2015 20:34
Čeští házenkáři na MS v Kataru vybojovali první vítězství. Jasně přehráli Island 36:25 a udrželi si tak naději na postup ze skupiny.

Dauhá - Čeští házenkáři na MS v Kataru vybojovali první vítězství. Ve čtvrtém utkání skupiny C jasně přehráli Island 36:25, a udrželi si tak naději na postup do další fáze.

Aby však měli v sobotu večer proti Alžírsku ještě o co bojovat, musí předtím Egypťané Island minimálně o bod rovněž obrat.

Zápas jsme sledovali živě ZDE

Zářili střelci i Štochl

Češi šli do zápasu s vědomím, že ve hře o postup je udrží jedině výhra. Trenéři zamíchali se zahajovací šestkou, místo Petrovského nasadili na pivota kapitána Jíchu a změna v sestavě se jim vyplatila. Islanďany tah českých koučů viditelně zaskočil a v obraně si nevěděli rady.

Národní tým do existenčního duelu doslova vlétl a odehrál poločas z říše snů. V útoku nápaditě kombinoval a už v sedmé minutě zvýšil Hrstka z křídla na 6:2. Skvělý výkon českého celku pokračoval. Reprezentanti oproti předchozím zápasům vyztužili a vytáhli obranu, mezi tyčemi se překonával Štochl, který chytil několik jasných šancí, a vedení narůstalo.

Šokovaný islandský kouč si po osmi minutách za stavu 3:8 vybral oddechový čas, ale český nápor tím nezbrzdil. Už ve 12. minutě měl národní tým na kontě jedenáct branek, což je více než za celý první poločas v předchozích duelech. Zářil především Jícha, jenž za půli nasázel osm gólů. Na konci čtrnácté minuty utekl v oslabení a Češi zvýšili už na 12:4.

Češi náskok s přehledem udržovali

Seveřané, kteří v předešlém utkání remizovali s olympijskými šampiony z Francie, pak sice ztrátu o dvě branky stáhli, ale národní tým se nenechal rozhodit a do poločasu vedení navýšil už na deset gólů.

Islanďané, stříbrní medailisté z olympiády v roce 2008, po přestávce přidali, ale český náskok zpočátku nesnižovali. V polovině druhé půle reprezentanti přižili krátké dvojnásobné oslabení a teprve poté soupeř trochu zkorigoval skóre.

Víc než na rozdíl sedmi branek se ale nepřiblížil a Češi si závěr v poklidu pohlídali. Štochl byl k nepřekonání a reprezentanti zásluhou několika povedených úniků senzačně upravili konečné skóre až na dvouciferný rozdíl.

Mistrovství světa házenkářů v Kataru:

Skupina C:

ČR - Island 36:25 (21:11)
Sestava a branky ČR: Štochl, Galia - Hrstka 6, Bečvář 1, Jurka 3, Jícha 11, Sobol 4, P. Horák 2, Babák 1, Linhart 3, Petrovský 2, Zdráhala 2, Šindelář, Kasal, Szymanski 1, Motl.
Nejlepší střelci Islandu: Gudjonsson 5, Petersson 4. Rozhodčí: I Suk, Kchu Ban Ok (oba Korea). Sedmimetrové hody: 5/4 - 2/2. Vyloučení: 6:7. Diváci: 500.

Švédsko - Egypt 25:25 (10:10), Francie - Alžírsko 32:26 (19:12).

Skupina D:

Německo - Argentina 28:23 (13:14), Polsko - Saúdská Arábie 32:13 (17:6), Dánsko - Rusko 31:28 (16:8).

1. Německo 4 3 1 0 114:105 7
2. Dánsko 4 2 2 0 123:100 6
3. Polsko 4 3 0 1 108:90 6
4. Argentina 4 1 1 2 102:96 3
5. Rusko 4 1 0 3 106:101 2
6. Saúdská Arábie 4 0 0 4 68:129 0