Nadal skolil Belluciho a ovládl svůj první zápas na antuce

18. 2. 2015 8:21
panělský tenista Rafael Nadal vyhrál na turnaji v Riu de Janeiro svůj první letošní zápas na antuce
Rafael Nadal během zápasu s Thomazem Belluccim.
Rafael Nadal během zápasu s Thomazem Belluccim. | Foto: Reuters

Rio de Janeiro - Španělský tenista Rafael Nadal vyhrál na turnaji v Riu de Janeiro svůj první letošní zápas na antuce. Obhájce loňského titulu porazil v olympijském městě pro rok 2016 domácího Brazilce Thomaze Belluciho 6:4, 6:1.

Třetí hráč světa Nadal si pochvaloval, že ho letos na rozdíl od minulých sezon netrápí zranění a nemoci. "V prvním kole je důležité odehrát těžký zápas a vyhrát ho. Navíc je vždycky náročné porazit domácího hráče, za kterým stojí diváci," uvedl devítinásobný vítěz Roland Garros.

Jen první set byl vyrovnaný

Na osmadvacetiletém Mallorčanovi byla v úvodu znát delší pauza od Australian Open, kde vypadl ve čtvrtfinále s Tomášem Berdychem. V prvním setu měl Nadal několik sérií nevynucených chyb a dvakrát ztratil podání. Soupeři však vzal servis třikrát a set získal. Druhá sada už byla pro favorita jednoznačná.

"První set byl hodně vyrovnaný, Thomaz je na tomto povrchu hodně nebezpečný," poznamenal Nadal, jenž se v druhém kole utká s krajanem Pablem Carreňem.

Tenisový turnaj mužů a žen v Riu de Janeiro (antuka):

Muži (dotace 1,548.755 dolarů):

Dvouhra - 1. kolo:

Nadal (1-Šp.) - Bellucci (Braz.) 6:4, 6:1, Ferrer (2-Šp.) - Gimeno (Šp.) 6:4, 6:3, Cuevas (6-Urug.) - Almagro (Šp.) 4:6, 6:3, 6:4, Montaňés (Šp.) González (Arg.) 4:6, 6:4, 6:0, Carreňo (Šp.) - Berlocq (Arg.) 6:3, 6:7 (3:7), 6:0.