Lídr Vakoč v páté etapě Kolem Polska ztratil, ale stále vede

7. 8. 2014 20:21
I v první horské etapě s cílem na Štrbském plese uhájil český cyklista Petr Vakoč žlutý dres lídra závodu Kolem Polska, v páté etapě skončil čtyřicátý.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Štrbské Pleso - I v první horské etapě s cílem na Štrbském plese uhájil český cyklista Petr Vakoč žlutý dres lídra závodu Kolem Polska, ale vede už jen o jedinou sekundu. Na dosah se mu přiblížil dnešní vítěz Polák Rafal Majka, nejlepší vrchař letošní Tour de France, kde vyhrál i dvě etapy.

Vakoč z týmu Omega Pharma-QuickStep vybojoval žlutý dres v pondělí po úniku ve 2. etapě a pojede v něm i v pátek, kdy peloton prověří okruhy v okolí Tatranské Bukoviny na polské straně Tater.

Majka, člen stáje Tinkoff-Saxo, ztrácel na Vakoče před dnešním startem v Zakopaném 37 sekund. Po 190 kilometrech Vakoč odpadl ve stoupání k plesu z čelní skupiny až v závěrečném kilometru, ale pásku protnul 26 vteřin po Majkovi. Po přičtení bonusu 10 sekund však Majka stáhl ztrátu na Vakoče na jedinou vteřinu.

V sobotu závod WorldTour uzavře pětadvacetikilometrová časovka v Krakově.

Cyklistický etapový závod Kolem Polska (WorldTour) - 5. etapa Zakopané - Štrbské pleso (190 km):

1. Majka (Pol./Tinkoff-Saxo) 4:30:38, 2. Intxausti, 3. Izaguirre (oba Šp./Movistar), 4. Brambilla (It./Omega Pharma-Quick Step), 5. Barguil (Fr./Giant), 6. S. Sánchez (Šp./BMC) všichni stejný čas, ...40. Vakoč (ČR/Omega Pharma-Quick Step) -26.

Průběžné pořadí:

1. Vakoč 25:05:28, 2. Majka -1, 3. Intxausti -5, 4. Izaguirre -7, 5. Formolo (It./Cannondale), 6. Caruso (It./Kaťuša) oba -11.