Křemen přiblížil basketbalistům Nymburku devátý titul v řadě

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
21. 5. 2012 23:00
Basketbalisté Nymburku suverénním způsobem zvítězili ve druhém finálovém zápase play off Mattoni NBL proti Prostějovu a jsou už jen dvě výhry od devátého titulu v řadě.
Michal Křemen se blýskl ve druhém finálovém zápase s Prostějovem, a přispěl tak výraznou měru ke kanonádě 88:58, díky čemuž se Nymburk ujal vedení 2:0 na zápasy | Foto: ČTK

Nymburk - Jako den a noc se lišily nedělní a pondělní zápas finálové série Mattoni NBL mezi basketbalisty Nymburka a Prostějova.

V úvodním zápasu série se Nymburk v úvodu trápil, prohrával až o deset bodů a zvítězil (75:66) jen díky zlepšenému výkonu po přestávce.

Zato v pondělí nastoupil na palubovku zcela jiný tým, který už po dvou čtvrtinách vedl o 26 bodů a zbytek zápasu se dohrával už jen z povinnosti (88:58).

Středočeši se tak ujali vedení 2:0 na zápasy a jsou už jen dvě výhry od toho, aby prodloužili svou dominanci v české nejvyšší soutěži. Pokud by vyhráli v pátek a sobotu v Prostějově, získali by devátý mistrovský titul v řadě.

"Tentokrát jsme na ně vlítli"

Nymburk nastřílel v úvodních dvou třetinách impozantních 53 bodů, na čemž měl velkou zásluhu dvoumetrový křídelník Michal Křemen, který byl s 18 body nejlepším střelcem zápasu.

"Bylo to úplně jiný než včera. Vlítli jsme na ně, nenechali jsme jim tentokrát v útoku prostor a naopak sami se dostávali k jednoduchým košům, což se v prvním poločase promítlo do toho vysokýho vedení," řekl novinářům.

Třicetiletý střelec z dlouhé vzdálenosti nastoupil sice až do druhé čtvrtiny, významnou měrou se však podílel na tom, že ji Nymburk vyhrál 27:10.

"Všechno se nám dařilo, čekali jsme na doskoky a pak chodili do rychlejch brejků. Navíc se mi dařilo i střelecky," přiznal k sérii 20:1 na konci druhé čtvrtiny.

"Chceme to v Prostějově ukončit"

Sám přiznal, že ve druhé polovině zápasu už nebylo o co hrát.

"Druhá půle byla taková vlažnější, když vedete o třicet bodů, tak ztratíte koncentraci, i tak se nám ale dařilo náskok držet."

Křemen nyní věří, že Nymburk bude slavit devátý titul v řadě už v sobotu v Prostějově.

"Sice víme, jak těžký je tam vyhrát, natož dvakrát, ale chceme to tam ukončit. Důležitej bude hlavně ten třetí zápas, kde se to bude lámat. Když se nám to povede, pak se uklidníme, a pak nám to vyjde," dodal.