Hořká česká finále: Satková neprojela branku, Rohanovi unikla medaile o tři setiny

22. 9. 2023 16:34
Vodní slalomář Lukáš Rohan skončil na mistrovství světa v Londýně v závodě kanoistů čtvrtý, medaile mu unikla o tři setiny vteřiny. Předloňský světový šampion Václav Chaloupka obsadil šesté místo. Gabriela Satková dostala ve finále kanoistek penalizaci za neprojetí branky a obsadila deváté místo.
Gabriela Satková na MS v Londýně
Gabriela Satková na MS v Londýně | Foto: Kanoe.cz/Barbora Reichová

Stříbrný olympijský medailista Rohan odstartoval do finále jako sedmý a po bezchybné jízdě se zařadil na průběžné třetí místo o 35 setin za Francouze Nicolase Gestina a těsně za Itala Paola Ceccona.

Obhájce titulu Němec Sideris Tasiadis ani Slovinec Luka Božič se nevyvarovali chyb a osmadvacetiletého českého reprezentanta neohrozili.

Poslední muž na startu Benjamin Savšek ze Slovinska ale naplnil roli favorita a po vítězství s náskokem více než vteřiny navázal na triumf z roku 2017 i olympijské prvenství z Tokia.

Chaloupka jako jeden ze sedmi finalistů zvládl finálovou jízdu čistě, čas mu stačil na šesté místo.

Satková doplatila na neprojetí 19. branky a nepovedlo se jí navázat na bronz z roku 2021.

Tereza Fišerová, která má z mistrovství světa stříbro a bronz, se do finále C1 nedostala. Na kanálu v Lee Valley doplatila v semifinálové jízdě na čtyři doteky branek a obsadila 17. místo. Šanci spravit si chuť bude mít v nedělním kayakcrossu.

Britka Mallory Franklinová se radovala z titulu znovu po šesti letech. Úspěch domácích kanoistek umocnila druhým místem Kimberley Woodsová.

Čtyřnásobná mistryně světa v této kategorii Australanka Jessica Foxová se musela spokojit s bronzem. Devětadvacetiletá hvězda rozšířila svoji úctyhodnou sbírku ze světových šampionátů o 21. medaili.