Golden State porazilo Oklahomu 118:91 a vyrovnalo sérii

19. 5. 2016 7:40
Basketbalisté Golden State vyrovnali stav finále Západní konference NBA na 1:1 na zápasy. V druhém domácím utkání obhájci titulu porazili Oklahomu 118:91.
Pilířem úspěch týmu Godlen State byl Stephen Curry.
Pilířem úspěch týmu Godlen State byl Stephen Curry. | Foto: Reuters

Oakland - Basketbalisté Golden State vyrovnali stav finále Západní konference NBA na 1:1 na zápasy. V druhém domácím utkání obhájci titulu porazili Oklahomu 118:91 a oplatili soupeři pondělní porážku (102:108). Za vyrovnaného stavu se teď série přesune na další dva zápasy do Oklahoma City, kde bude pokračovat v neděli.

Warriors tentokrát měli bodově navrch v každé čtvrtině a soupeři odskočili zejména ve třetím hracím období, v němž se zaskvěl Stephen Curry. Nejužitečnější hráč ligy v jedné pasáži hry během necelých dvou minut nasázel soupeři 15 bodů.

Celkem Curry v utkání nastřílel 28 bodů a ještě šest jeho spoluhráčů skórovalo dvojciferně. V týmu Thunder se přes deset bodů dostala jen hvězdná dvojice Kevin Durant (29), Russell Westbrook (16).