Euroliga žen: Infarktový závěr přinesl USK postup

20. 1. 2010 22:15
Ze základní skupiny postupuje Brno i USK
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Attila Racek

Praha - Nesmírné drama se šťastným koncem prožily basketbalistky USK Praha v závěrečném zápase základní části Euroligy.

V Šoproni musely k jistotě postupu do osmifinále vyhrát. To se jim výsledkem 96:93 nakonec povedlo, i když byl maďarský soupeř velkým soupeřem a v závěru mocně dotahoval.

Na další fázi se mohou těšit také hráčky Brna, které porazily Szeged 69:61.

Pražanky se se Šoproní rvaly o každý míč, a tak bylo utkání dlohou vyrovnané. Větší rozdíl si hostující hráčky vybojovaly až na konci třetí čtvrtiny, kdy vedly 71:62.

Domácí se nevzdaly a vrátily se zpět do hry. Minutu před koncem nastřádal český tým znovu sedmibodový náskok, ovšem Šoproň taktickými fauly a následnými rychlými protiútoky zakončenými trojkami. Po trefě Milovanovičové dvě sekundy před sirénou snížily dokonce na 93:94, ale "vysokoškolačky" už postup z rukou nepustily.

Basketbalistky USK tak splnily svůj cíl až v posledním zápase, přestože po úvodních střetnutích to vypadalo, že tak učiní již mnohem dříve. Zhoršené výsledky je však donutily bojovat do posledního utkání.

V něm se vedlo také hráčkám Frisco Sika Brno proti Szegedu. Rovněž v tomto česko-maďarském měření sil rozhodovaly až poslední minuty, v nichž se Brňanky zaskvěly přesnou střelbou z tříbodové pozice.

10. kolo Evropské ligy basketbalistek

skupina C:

Šoproň - ZVVZ USK Praha 93:96 (21:19, 45:46, 64:71)
Nejvíce bodů: Milovanovičová 31, Holtová 17, Hontiová 15 - Whalenová 28, Kublinová 15, Elhotová a Tamaneová po 12, LeDréanová 10. Trestné hody: 22/20 - 21/15. Fauly: 22:20. Trojky: 7:9. Diváci: 1200.

skupina D:

Frisco Sika Brno - Szeged 69:61 (20:17, 36:39, 51:52)
Nejvíce bodů: Vítečková 19, Bonnerová 14, Horáková 13 - Žeržeronová 17, Horváthová a Ciglarová po 11. Trestné hody: 18/11 - 7/6. Fauly: 12:17. Trojky: 5:10. Diváci: 1200.

Program osmifinále Evropské ligy basketbalistek:

Spartak Moskva - Gdyně, Jekatěrinburg - Galatasaray Istanbul, Krakov - Mizo Pécs, Valencie - USK Praha, Salamanca - Bourges, Rivas Madrid - Brno, Schio - Košice, Fenerbahce Istanbul - Taranto.

První zápasy se hrají 2. února, odvety jsou na programu 5. února, případné třetí zápasy 10. února.