Olympiáda je pryč. Češky sehrály další nešťastný zápas, o výhru přišly s klaksonem

24. 6. 2023 14:32
České basketbalistky prohrály v duelu o 5. až 8. místo na mistrovství Evropy v Lublani s Německem 69:71 po prodloužení a na postup do kvalifikace o olympijské hry v příštím roce v Paříži nedosáhly.
České basketbalistky
České basketbalistky | Foto: ČTK

Svěřenkyně trenérky Romany Ptáčkové vedly před koncem čtvrté čtvrtiny 63:61, jenže Leonie Fiebichové s klaksonem posledním zoufalým pokusem vyrovnala.

V prodloužení měly Češky náskok dokonce šesti bodů, ale 1,6 vteřiny před koncem nastavení dovršila obrat dvěma šestkami opět Fiebichová, která byla se 17 body nejlepší střelkyní zápasu.

Turnaj pro Češky i tak skončí nejlepším umístěním od šesté pozice v roce 2013. Němky už s jistotou boje o účast pod pěti kruhy budou hrát v neděli o 5. místo s vítězkami utkání mezi Srbskem a Černou Horou.

Českému týmu nepomohlo k úspěchu ani 12 bodů Natálie Stoupalové a Kateřiny Zeithammerové. Za vítězky zaznamenala double double díky 15 bodům a 16 doskokům Marie Gülichová.

Češky přišly nešťastně už o postup do semifinále po kontroverzním výroku rozhodčích v duelu proti Maďarsku.