Bárta porazil Sagana i Königa a má čtvrtý titul za sebou

26. 6. 2015 13:23
Cyklista Jan Bárta získal na společném mistrovství České republiky a Slovenska v Žilině čtvrtý titul v časovce za sebou.
Jan Bárta.
Jan Bárta. | Foto: ČTK

Žilina - Cyklista Jan Bárta získal na společném mistrovství České republiky a Slovenska v Žilině čtvrtý titul v časovce za sebou. Trať dlouhou 39 kilometrů projel průměrnou rychlostí 49,41 km/h a zvítězil o pět sekund před domácí hvězdou Peterem Saganem. Stříbro v českém šampionátu získal Leopold König a bronz Petr Vakoč.

König ztratil na Bártu 45 sekund. Šestý muž letošního Gira d'Italia získal druhou časovkářskou medaili z mistrovství republiky v elitní kategorii po bronzu z roku 2010. Loni ambice na stupně vítězů nenaplnil kvůli technickým potížím.

Vakoč po návratu z Evropských her v Baku, kde v neděli vybojoval bronz v závodu s hromadným startem, navázal na loňské druhé místo. Od Bárty ho dělila již minuta a 43 sekund.

Sagan proměnil v titul hned první start ve slovenském šampionátu v časovce mezi elitou. Druhý Maroš Kováč s ním prohrál o téměř čtyři minuty.

V neděli se v Žilině pojede závod s hromadným startem, v němž se představí i Roman Kreuziger. Chybět bude Zdeněk Štybar, který měl obhajovat titul.