2013: Česká republika bude poprvé hostit MS v biatlonu

Red Spo
6. 9. 2008 13:37
Biatlonový šampionát bude hostit Nové Město na Moravě
Němka Andrea Henkelová se chystá na střelbu během závodu MS v biatlonu v Östersundu, kde získala zlato. | Foto: Reuters

Praha - Vůbec poprvé v historii se na české půdě uskuteční mistrovství světa v biatlonu.

Šampionát bude v roce 2013 pořádat Nové Město na Moravě. Na sobotním kongresu v Praze o tom rozhodli delegáti Mezinárodní biatlonové federace (IBU).

Středisko na Vysočině, kde vyrostl nový areál pro střelbu za sto milionů, původně uvažovalo o pořádání akce o rok dříve. Ovšem pro rok 2012 byl velkým soupeřem německý Ruhpolding, který také nakonec vyhrál.

A tak čeští zástupci odstoupili, podpořili Němce a jejich snaha se upřela na jubilejní dvacáté mistrovství o rok později.

Už se neopakovala smůla stará dva roky, kdy Nové Město na Moravě podlehlo ruskému Chanty-Mansijsku o čtyři hlasy. Tentokráte získalo nadpoloviční většinu hlasů již v prvním kole a porazilo norský Holmenkollen a finské Kontiolahti.

Elitní biatlon se do České republiky vrací po dlouhé době. Letos se na Vysočině sice uskutečnilo mistrovství Evropy, ovšem to nemá ve světě takovou prestiž a nejlepší závodníci jej vynechávají.