Kvitová schytala ve třetím kole French Open dva kanáry

Aktualizováno 27. 5. 2016 15:46
Petra Kvitová ve třetím kole French Open zcela vyhořela, když od Shelby Rogersové schytala hned dvakrát kanára.
Petra Kvitová
Petra Kvitová | Foto: Reuters

Paříž - Po Lucii Šafářové se s French Open loučí také Petra Kvitová. Česká jednička ve třetím kole podlehla Shelby Rogersové 0:6, 7:6, 0:6. Páteční zápas jsme sledovali živě zde.

Rogersová, která v prvním kole vyřadila jinou Češku Karolínu Plíškovou, je přitom až 108. hráčkou světového žebříčku, zatímco Kvitová byla na turnaji desátá nasazená.

Ve dvouhře už zůstává z českých tenistek ve hře jen Barbora Strýcová, kterou čeká utkání s turnajovou dvojkou Polkou Agnieszkou Radwaňskou (živě sledujte zde). Mezi muži se do 3. kola dostal pouze Tomáš Berdych.

Rogersová nadělovala kanáry

Petra Kvitová vstoupila do zápasu třetího kola proti Shelby Rogersové v roli jasné favoritky. Jenomže 108. hráčka světa na French Open vyřadila Karolínu Plíškovou a Jelenu Vesninovou a do prvního vzájemného utkání s Kvitovou vlétla neohroženě. Češka ztratila hned v první hře podání, načež Rogersová zisk úvodního brejku potvrdila.

Rodačka z Bílovce pokračovala ve velmi špatném výkonu, ani podruhé si nedokázala podržet utkání a brzy prohrávala v prvním setu už 0:4. Mizérie se táhla dál, za stavu 0:5 nevyužila Kvitová svůj první brejkbol a schytala v první sadě kanára. Rogersová hrála dobře, ale česká tenistka jí situace ulehčovala obrovským kvantem nevynucených chyb.

Druhá sada začala pro českou hráčku mnohem lépe. Zatímco ona si servis podržela a získala pro sebe první gem v zápase, o podání Rogersové se hodně bojovalo. Jako první ovšem ve druhém setu výrazněji ztratila znovu Češka. Rogersová ale nedokázala příznivý stav 4:2 dotáhnout do vítězného konce, Kvitová jí vzala podání čistou hrou a srovnala na 4:4.

Rozhodující sadu Kvitová nezvládla

Poté už si obě tenistky dokázaly podání podržet, a tak musel o osudu druhého setu rozhodnout tiebreak. Kvitová potvrdila zlepšený výkon ve druhé sadě, od začátku zkrácené hry působila velmi koncentrovaně a několika povedený útoky se dostala ke čtyřem setbolům. Napodruhé se Češce podařilo druhou sadu získat a rázem to s jejími šancemi vypadalo velmi dobře.

Kvitová překonala obrovskou krizi z prvního setu a srovnala stav zápasu na 1:1. Jenomže vstup do další liché sady se stal pro Češku opět noční můrou. Rogersová pokračovala v sebevědomém výkonu a v přestřelkách od základní čáry sázela jeden vítězný úder za druhým. Česká hráčka naproti tomu předváděla mnoho nevynucených chyb a vůbec si nedokázala pomoct podáním.

Za stavu 0:2 se Kvitová díky dobrým returnům dostala k brejkbolu, který ale využít nedokázala. Rogersová si už v dalším průběhu servis suverénně pohlídala, ještě dvakrát prorazila podání české soupeřky a završila utkání druhým kanárem. Kvitová v Paříži skončila už ve třetím kole, což je vzhledem k příznivému losu obrovská škoda.