Kvitová znovu smetla Bouchardovou a slaví turnajový titul!

27. 9. 2014 10:20
Petra Kvitová získala v Číně třetí letošní titul a zajistila si účast na Turnaji mistryň. Stejně jako ve finále Wimbledonu s kurtu vyprovodila hladce Kanaďanku Bouchardovou.
Petra Kvitová smetla Bouchardovou v dalším finále. Má třetí letošní titul i jistou účast na Turnaji Mistryň. | Foto: Reuters

Wu-chan - Petra Kvitová získala na okruhu WTA letos už třetí titul a zajistila si také účast na Turnaji mistryň.

Ve finále premiérového ročníku turnaje ve Wu-chanu se totiž stejně jako ve Wimbledonu nepárala s kanadskou kráskou Eugenii Bouchardovou a z kurtu ji vyprovodila za hodinu a dvacet minut ve dvou setech 6:3 a 6:4.

Celkově si rodačka z Bílovce připsala čtrnáctý titul kariéry, což ji řadí na čtvrté místo historické tabulky českých hráček. Před ní jsou jen Martina Navrátilová (167), Hana Mandlíková (27) a Jana Novotná (24). Utkání jsme sledovali v podrobné on-line reportáži - čtěte ZDE.

V Číně vydělala 9,5 milionu korun

Kvitová získala za triumf na výborně obsazeném podniku prémii 441 tisíc dolarů (9,5 milionu korun) a udržela pozici světové trojky před Ruskou Marií Šarapovovou.

Češka si po třítýdenní pauze po US Open přivezla do Číny fantastickou formu. V celém turnaji ztratila jediný set, konkrétně v utkání s krajankou Karolínou Plíškovou.

Ve všech zápasech se prezentovala ostrými vstupy do zápasu a finále nebylo výjimkou. Během pár minut si zajistila klíčový náskok 3:0, soupeřku v první sadě nepustila k žádnému brejkbolu a v pohodě za 31 minut zvítězila 6:3.

Utkání se vyvíjelo jednoznačně i ve druhém dějství. Hned první gem fantasticky odreturnovala a sebrala podruhé v zápase Bouchardové podání. Brejk vzápětí potvrdila a mířila za triumfem.

Bouchardová na Kvitovou neumí

První problémy přišly za stavu 3:2, kdy si dvacetiletá kanadská hvězda vypracovala první dva brejkboly. Kvitová ovšem okamžitě přepla na vyšší obrátky a vývoj hry suverénně otočila. Vzápětí navíc sama nahlodanou soupeřku dorazila dalším brejkem a bylo to 5:2.

Bouchardová v domění, že nemá co ztratit, vrhla vše do útoku. A povedlo se. Kvitová v osmé hře nejprve vynikajícími servisy odvrátila tři brejkboly, poté neproměnila mečbol, vzápětí sebrala Kanaďance další dvě šance na brejk, ale šestou už ne.

Devátá hráčka světového žebříčku potvrdila svůj jediný brejk udrženým servisem, za stavu 4:5 už se ale neubránila. Kvitová proměnila svůj třetí mečbol, zvedla ruce nad hlavu a ukázala svůj široký úsměv. Vycházející kanadskou hvězdu porazila i ve třetím vzájemném utkání a pokaždé bez ztráty setu.

Tenisový turnaj žen v čínském Wu-chanu (tvrdý povrch, dotace 2,440.070 dolarů):

Dvouhra - fnále:

Kvitová (3-ČR) - Bouchardová (6-Kan.) 6:3, 6:4.

Čtyřhra - finále:

Hingisová, Pennettaová (6-Švýc./It.) - Blacková, Garciaová (8-Zimb./Fr.) 6:4, 5:7, 12:10.