Koridu v Pamploně dobyli jako první jezdci Movistaru

Antonín Vavrda Antonín Vavrda
18. 8. 2012 21:33
Čeští cyklisté Zdeněk Štybar s Františkem Raboněm ze stáje Omega Pharma - Quick-Step obsadili v časovce družstev na úvod Vuelty třetí místo.
Cyklisté formace Movistar, kteří vyhráli týmovou časovku na Vueltě
Cyklisté formace Movistar, kteří vyhráli týmovou časovku na Vueltě | Foto: Reuters

Pamplona - Úvodní týmovou časovku mají za sebou jezdci 67. ročníku španělské Vuelty. Do cíle ve slavné pamplonské koridě dojeli jako první cyklisté domácí stáje Movistar, přestože její lídr a obhájce titulu Junjo Cobo ztratil sedm vteřin.

Raboň se Štybarem zajeli skvěle

Druhý byli dlouho závodníci formace Rabobank, třetí místo pak obsadili časovkářští specialisté z Omega Pharm - QuickStep, za kterou startují ve Španělku i dva Češi - Zdeněk Štybar a František Raboň.

Belgická stáj se dlouho přetahovala na trati dlouhé 16,2 kilometrů o vedení právě s Rabobankem, Nizozemcům ale vyšel lépe závěr a tak do sedadel ve středu koridy usedli Robert Gesink a spol.

Alberton Contador je zpět

Vedoucí devítku nedokázal sesadit z trůnu ani navrátilec do profipelotonu - Alberto Contador se svým Saxo Bankem-Tinkoff.

Dánská stáj ztratila v cíli na průběžné lídry pět vteřin, stejně jako například Sky s dalším spolufavoritem Chrisem Froomem.

Ten na rozdíl od jiných lídrů neprotnul pásku coby vedoucí jezdec ze své stáje.

Jako poslední vyjeli na trať ulicemi Pamplony, kam se vrátila Vuelta po dlouhých osmnácti letech, jezdci Movistaru s obhájcem Juanjem Cobem.

Cobo potvrdil, že se v pohodě

Ten potvrdil svá slova, že se necítí vinou zdravotních problémů v přípravě v ideální pohodě a před stoupáním do koridy z vláčku odpadl a nabral sedmivteřinovou ztrátu.

To jej ale mrzet nemuselo, jeho podceňovaní parťáci totiž dojeli do cíle s náskokem deseti vteřin na Rabobank s QuickStepem v čase 18:51 minuty.

Do nedělní rovinaté etapy, která jej zavede z baskického města do Viany, se oblékne do červeného dresu lídra Španěl Jonathan Castroviejo. V pondělí pak poprvé letos zamíří cyklisté do hor.

Cyklistický závod Vuelta a España:

1. etapa, časovka družstev v Pamploně (16,2 km): 1. Movistar 18:51, 2. Rabobank, 3. Omega Pharma-Quick-Step (Raboň, Štybar), 4. BMC Racing všichni -10, 5. Team Sky, 6. Lotto oba -12, 7. Saxo Bank, 8. Kaťuša oba -15, 9. Euskaltel -28, 10. Orica -33.