FOTO Maradona Argentincům nepomohl. Maraton vyhrál Berdych

Tomáš Berdych ve druhé dvouhře porazil v pěti setech po více než čtyřhodinové bitvě Juana Mónaka a srovnal stav semifinále na 1:1.Galerie (40)Tomáš Berdych ve druhé dvouhře porazil v pěti setech po více než čtyřhodinové bitvě Juana Mónaka a srovnal stav semifinále na 1:1.Autor: Reuters
  • Mónaco nemohl uvěřit tomu, že zápas ztratil. Vedl 2:1 na sety a ve čtvrtém setu pak 4:2.
  • Na utkání se přišla podívat také argentinská fotbalová legenda Diego Armando Maradona (vpravo), který se vítal se svým někdejším spoluhráčem a svěřencem v argentinské fotbalové reprezentaci Martínem Palermem.
  • Maradona utkání prožíval velmi emotivně.
  • ...
  • Mónakovi však k výhře nepomohl.
  • Naopak radost českých fanoušků mohla po zápasu propuknout naplno.
  • Mónaco z utkání odcházel velmi zklamaný. K vítězství byl v jednu chvíli velmi blízko. Utěšit se ho snažil český kapitán Jaroslav Navrátil.
  • A poté i argentinský kapitán Martín Jaité. Mónaco s Berdychem prohrál i sedmý zápas v kariéře.
  • Do utkání vstoupil famózně český tenista a v prvním setu si s Argentincem poradil lehce 6:1.
  • O to více byl překvapivý nástup Mónaka v setu druhém. Berdych začal kupit chyby, čehož ve druhém a třetím setu domácí tenista hojně využíval.
  • Berdych se dostal pouze do stínu Mónakovy hry a po prohraném druhém a třetím setu (4:6 a 1:6) to s českými nadějemi na postup do finále vypadalo špatně.
  • ...
  • Ve 4. setu se pro Argentince vyvíjelo utkání slibně a vítězství měl na dosah ruky.
  • ...
  • Od stavu 4:2 však Mónaco prohrál čtyři hry v řadě a set ztratil.
  • Berdych změnil triko a změnil také svojí hru. Přestal chybovat a v pátém setu předváděl obzvláště v úvodu precizní údery.
  • Začátek rozhodujícího pátého setu zvládl na výbornou a dostal se do vedení 4:0.
  • Poté však ztratil dvě ze svých tří podání a Mónaco byl zpět ve hře.
  • ...
  • Za stavu 5:4 však Berdych Argentinci sebral znovu podání a mohl slavit.
  • Juan Martín del Potro v první dvouhře nedal české dvojce Radku Štěpánkovi sebemenší šanci na výhru.
  • První set byl sice vyrovnaný, Štěpánek však za stavu 4:4 jako první ztratil své podání.
  • ...
  • Del Potro při potvrzení brejku nezaváhal a první sadu vyhrál 6:4.
  • Ve druhé sadě se zpočátku českému reprezentantovi dařilo, dostal se do vedení 3:1. V té chvíli však nastal pro Štěpánka zlom.
  • Argentinec z pro něj nepříznivého stavu rychle otočil na 5:3 a na Štěpánka padla deka.
  • Nalomený Štěpánek se poté snažil Argentince vykolejit.
  • A del Potro se následně zlobil, že český reprezentant servíroval v době, kdy ještě hlučeli diváci. Přesto však při svém servisu dotáhl i druhou sadu do vítězného konce.
  • Zatímco v prvních dvou setech osmému hráči světa Štěpánek stačil, tak ve třetím už se do hry příliš nedostával.
  • Na del Potrově hře nebylo zraněné levé zápěstí vůbec znát.
  • Ve třetím setu už Štěpánka jasně přehrával a brzy se dostal díky dvěma brejkům do vedení 4:1.
  • ...
  • Český tenista Radek Štěpánek v prvním semifinálovém utkání Davis Cupu 2012 s Argentincem Juanem Martínem del Potrem.
  • ...
  • Takto se v domácím prostředí velmi oblíbený tenista radoval z vítězství a děkoval fanouškům.
  • ...
  • Radek Štěpánek teď bude mít spoustu času se z prohraného utkání "sebrat".
  • ...
  • ...

Podívejte se na fotografie z prvního dne semifinále Davisova poháru, v němž se střetli tenisté Argentiny a Česka.

Reuters, Sport - 15. 9. 2012 11:00