reklama

Důležité momenty jsem zvládla, těšilo Kvitovou

Kvitová - Gajdošová 7:6, 6:3
Petra Kvitová splnila povinnost a získala proti Jarmile Gajdošové první bod fedcupového víkendu. Petra Kvitová splnila povinnost a získala proti Jarmile Gajdošové první bod fedcupového víkendu. Foto: Eduard Erben

Ostrava - Petra Kvitová nechala v první sobotní dvouhře 1. kola Fed Cupu proti Austrálii zapomenout na letošní trápení. Po dvousetové výhře nad Jarmilou Gajdošovou získala pro český tým první bod.

Začátek byl pro Kvitovou nervózní

Kvitové Fed Cup tradičně vyhovuje, vyhrála už podvanácté z posledních třinácti duelů. "V prvním setu jsem byla nervózní, ale tiebreak jsem zvládla. Klíčové je zvládat důležité momenty zápasu a vyhrát v krátkém časovém úseku sedm bodů v tiebreaku je tím důležitým momentem," pochvalovala si Kvitová.

Podle české tenistky byl zápas kvalitní, k čemuž přispěly obě hráčky. "Z letošních zápasů bych ho přirovnala k zápasu 1. kola na Australian Open proti Schiavoneové. To byl taky boj a nakonec úspěšný. Jarka hrála moc dobře, věděla jsem ze sledování zápasů z Australian Open, že má slabší forhend a proto jsem se tam snažila tlačit a hrát pokud možno rychle," řekla k předzápasové taktice.

Gajdošová litovala promarněných příležitostí 

Zato Jarmila Gajdošová byla pochopitelně zklamaná. Zisk prvního setu měla blízko. Pak by se další průběh zápasu mohl vyvíjet úplně jinak.

"Do zápasu jsem dobře vstoupila, bohužel jsem brejk neudržela a tiebreak prohrála. Také ve druhém setu jsem měla hodně přiležitostí vrátit se do zápasu, ale nevyužila jsem je. Každopádně jsem spokojená. Je vidět, že od začátku roku dělám pokrok," těší Slovenku v australských službách.

Na otázku, zda bylo poznat, že se Kvitová momentálně trápí, odvětila: "Tak to teda nevím, výborně servírovala a hrála skvěle. Jestli takhle vypadá trápění?" pochválila soupeřku.

David Procházka - 9. 2. 2013 16:43

reklama

Diskuse

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen korektně a slušně vedené debatě. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. V opačném případě se vystavujete riziku, že příspěvek administrátor skryje z diskuse na Aktuálně.cz a bude viditelný jen pro vás a vaše přátele na Facebooku. Při opakovaném porušení kodexu může administrátor zablokovat zobrazování vašich příspěvků v diskusích na Aktuálně.cz ostatním uživatelům.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů. Redakce Aktuálně.cz (redakce@aktualne.cz)

reklama