Contador s Kreuzigerem řádí na Tirreno-Adriatico

16. 3. 2014 16:49
Cyklista Roman Kreuziger se posunul na průběžné třetí místo v závodu Tirreno-Adriatico, v kterém dnes předvedl famózní výkon jeho kolega ze stáje Tinkoff-Saxo Alberto Contador.
Alberto Contador a Roman Kreuziger
Alberto Contador a Roman Kreuziger | Foto: Facebook Saxo-Tinkoff

Guardiagrele - Cyklista Roman Kreuziger se posunul na průběžné třetí místo v závodu Tirreno-Adriatico, v kterém v nedělní etapě předvedl famózní výkon jeho kolega ze stáje Tinkoff-Saxo Alberto Contador.

Španělský jezdec po dlouhé sólové jízdě v páté etapě vybojoval druhé vítězství za sebou a posunul se do čela závodu s více než dvouminutovým náskokem. Kreuziger dnes skončil sedmý, celkově ztrácí jen sedm sekund na druhého Kolumbijce Naira Quintanu.

Contador zaútočil na předposledním stoupání dnešní etapy dlouhé 192 kilometrů zhruba 30 km před cílem a vyrazil za osmičkou uprchlíků, kteří ujeli už v úvodu. Na atak dokázal zareagovat jen Quintana, ani on však s bývalým dvojnásobným šampionem Tour de France tempo neudržel.

Jednatřicetiletý Španěl jako ve svých nejlepších dobách v prudkém kopci nedal šanci ani nikomu z uprchlíků a vyhrál o šest sekund před Němcem Simonem Geschkem, třetí byl Američan Benjamin King se ztrátou 45 sekund. Kreuziger na svého týmového kolegu nabral manko 1:42 minuty.

Dosavadní lídr závodu Polák Michal Kwiatkowski vůbec nestačil a neudržel se ani v první desítce celkového pořadí. Závod skončí v úterý.

Cyklistický závod Tirreno-Adriatico (WorldTour):

5. etapa (192 km): 1. Contador (Šp./Tinkoff-Saxo) 4:54:42, 2. Geschke (Něm./Giant) -6, 3. King (USA/Garmin) -45, 4. Hansen (Austr./Lotto) -1:01, 5. Péraud (Fr./AG2R) -1:26, 6. Caruso (It./Kaťuša) -1:39, 7. Kreuziger (ČR/Tinkoff-Saxo) -1:42.

Průběžné pořadí: 1. Contador 21:01:30, 2. Quintana (Kol./Movistar) -2:08, 3. Kreuziger -2:15, 4. Arredondo (Kol./Trek) -2:39, 5. Péraud -2:40, 6. Nieve (Šp./Sky) -2:50.