Basketbalisté doma padli s Italy, vstřelili jen 53 bodů

18. 8. 2012 22:15
Čeští basketbalisté prohráli ve druhém kvalifikačním duelu o postup na ME s Itálií 53:63.
Český reprezentant Tomáš Satoranský v akci.
Český reprezentant Tomáš Satoranský v akci. | Foto: ČTK

Praha - Čeští basketbalisté prohráli ve druhém kvalifikačním duelu o postup na mistrovství Evropy s favorizovanou Itálií 53:63.

Češi sice měli v Chomutově výborný vstup do zápasu, v první čtvrtině se dostali do vedení 17:10, poté ale začali úřadovat Italové a od začátku druhé čtvrtiny už své vedení nepustili.

Českému týmu chyběl zkušený křídelník Jiří Welsch, který si v úvodním zápase v Bělorusku poranil tříslo.

Naopak Italy táhnul za výhrou další křídelník se zkušeností z NBA Danilo Gallinari, který zaznamenal třináct bodů.

Z českého týmu se nejvíce střelecky dařilo Jakubu Houškovi se 14 body a 8 doskoky.

Nejlepší střelec zápasu v Bělorusku David Jelínek sice dal 9 bodů, ale proměnil jen tři z 12 pokusů.

Svěřenci trenéra Pavla Budínského, kteří mají na kontě výhru a prohru sehrají další duel v úterý na palubovce outsidera skupiny z Portugalska.

Česko - Itálie 53:63 (19:16, 29:35, 37:44)

Nejvíce bodů: J. Houška 14, Benda 10, Jelínek 9, Bartoň 5 - Gallinari 13, Chiotti 10, Hackett 9. Rozhodčí: Christodulu (Řec.), Ziemblicki (Pol.), Machlin (Rus.). Fauly: 19:18. Pět chyb: 40. Jelínek. Trestné hody: 16/10 - 17/9. Trojky: 1:4.

Turecko - Bělorusko 77:74 (19:18, 36:36, 60:48)

Nejvíce bodů: Erden 20, Preldžič 14, Güler 11, Arslan 10 - Kudravcev 21, Parachovskij 17, Uljanko 16.

1. Itálie 2 2 0 160:98 4
2. Česko 2 1 1 130:128 3
3. Turecko 1 1 0 77:74 2
4. Bělorusko 2 0 2 139:150 2
5. Portugalsko 1 0 1 45:97 1