Baumrtová je na MS ve finále znakařské dvoustovky

5. 12. 2014 11:45
Simona Baumrtová.
Simona Baumrtová. | Foto: CPA Eduard Erben

Dauhá - Simona Baumrtová napravila středeční nezdar ze závodu na 100 metrů znak a na dvojnásobné trati na mistrovství světa v krátkém bazénu v Dauhá postoupila do finále.

Česká rekordmanka předvedla osmý výkon 2:03,95 a za osobním maximem zaostala o 89 setin. Nejrychlejší byla maďarská plavkyně Katinka Hosszúová (2:02,69), od vyřazení Baumrtovou dělilo 43 setin.

"Jsem naprosto spokojená. Doufala jsem, že poplavu kolem 2:04, takže to je dobré," řekla Radiožurnálu Baumrtová. Její první vystoupení v Dauhá na znakařské stovce skončilo devátým místem a zklamáním. "Byla jsem hodně nervózní, ale včera jsem si udělala menší radost padesátkou, která mě trošku hodila do pohody," dodala česká plavkyně, kterou čeká na padesátce semifinále v sobotu odpoledne.

Finále dvoustovky je součástí dnešního bloku začínajícího v 16:00 SEČ. Naopak podruhé dnes na šampionátu nepoplavou 50 metrů motýlek Jan Šefl (v rozplavbách 19. místo), 400 metrů volný způsob Jan Micka (20.), 100 metrů prsa Petra Chocová (23.), která se na šampionátu potýká s angínou, ani Martin Baďura na 50 metrů znak (37.).