ŽIVĚ: Basketbalový souboj Česko vs. USA

Ondřej Roubínek
8. 8. 2008 12:55
Sobotní zápas v on-line přenosu Aktuálně.cz Utkání Česko - USA začíná ve 14 hodin

Minuta po minutě

57:97 Konec zápasu. Uhrová trojku netrefila, poslední útok už Američanky nedohrály a první zápas vyhrály o čtyřicet bodů 97:57.

57:97 40. minuta - V poslední minutě proměnila po faulu Elhotové Augustusová obě šestky, ubrání Češky stovku?

57:95 39. minuta - z dálky se za dva body trefila Šujanová, Pondexterová odpovídá.

55:93 38. minuta - Elhotová si šikovně počkala a najela pod koš, na druhé straně ovšem pod košem září Fowlesová.

53:89 Dobře sehraný úsek z české strany ukončila drzým průnikem Fowlesová.

51:84 Po delší době se Češkám podařilo ubránit, Veselá odvážně šla pod koš a byla faulovaná. Proměnila jen jednu šestku, ale Američanky znovu nezakončily a Uhrová trestala trojkou.

47:84 Kateřina Elhotová dostala trochu prostoru a z rohu proměnila tříbodový pokus.

44:84 34. minuta - Candace Parkerová byla při tvrdém nájezdu pod koš faulovaná, šestky ale neproměnila. Útočný doskok si ovšem připsala Augustusová a znovu zvýšila, Milton-Jonesová pak zaokrouhlila na rozdíl čtyřiceti bodů.

44:79 Další ztráta při vyhazování z boku, samostatný únik bez problémů proměňuje Pondexterová.

44:77 31. minuta - Fowlesová si pod košem dělá, co chce...

44:75 Konec třetí čtvrtiny - Markéta Mokrošová předvedla jednadvacátou českou ztrátu, Vítečková dala alespoň trojku, pak přidala i dva body zpod koše.

39:73 Eva Vítečková se po dlouhé době prosadila zpod koše, ale Catchingsová bleskurychle odpověděla.

37:69 29. minuta - Dvě minuty před koncem druhé třetiny si trenér Bobrovský musel vzít oddechový čas.

37:69 Třetí koš za sebou dala Fowlesová, kterou nedokázaly české hráčky pod košem ubránit.

37:67 Večeřová neubránila Fowlesovou, ta dala koš s faulem, šestku sice neproměnila, ale Parkerová si doskočila a zvýšila náskok.

37:61 26. minuta - Večeřová proměnila jen jednu šestku, další ztrátu rychle potrestala Catchingsová.

36:59 Jednu z mála ztrát předvedly jen Američanky, jenže Veselé v protiútoku rozhodčí odpískali útočný faul. A Taurasiová přidala svůj patnáctý bod.

36:57 Lisa Lesliová si doskočila míč a nedala obránkyním žádnou šanci - 57:36.

36:55 23. minuta - Hejdová se prosadila tříbodovým pokusem, další koš po odvážném prúniku přidala Machová.

31:55 Veselá se sice sympaticky snažila probít pod koš, ale proti tvrdé obraně neuspěla, trojkou trestala Katie Smithová, po další ztrátě Veselé přidala další koš bez problémů Taurasiová.

31:50 21. minuta - Tina Thompsonová po faulu Kulichové proměnila jen jednu šestku, v protiútoku se ale Češky neprosadily.

Češky sice začaly fantasticky a vedly až o 11 bodů, jenže ještě v první čtvrtině se Američanky probraly a začaly předvádět svůj typický silový basketbal. Svěřenkyním Jana Bobrovského odešla střelba, znervózněly a začaly ztrácet příliš míčů. Po prvním poločase tak Američanky vedou o osmnáct bodů 31:49.

31:49 Konec druhé čtvrtiny - Veselá proměnila jednu šestku a Američanky před koncem čtvrtiny ještě přidaly trojku. Šťastně z odskoku se trefila Pondexterová.

30:46 Taurasiová dala obě šestky, Veselou v protiútoku ale zablokovala Fowlesová a Pondexterová zvýšila náskok USA už na 16 bodů.

30:42 18. minuta - Kapitánka týmu Markéta Mokrošová trefila tříbodovou střelu, pak Češky získaly míč, ale Petra Kulichová dvakrát zpod koše neuspěla.

27:42 17. minuta - České hráčky překonaly sice presink Američanek, ale útok zabrzdily a Mokrošová poslala přihrávku do autu.

27:40 Jenže na druhé straně Birdová v rohu zůstala úplně sama a po vyhození Thompsonové proměnila trojku.

27:37 Taurasiová dala trojku, Šujanová odvážnou střelou snížila.

25:34 Po faulu Hana Machová proměnila obě šestky, snižuje na rozdíl devíti bodů.

23:34 15. minuta - Elhotová neproměnila trojku, ale Machová dvakrát získala míč.

23:34 15. minuta - Američanky rychle útočí a daří se jim zatlačit Češky, ty odpovídají jen fauly. Smithová proměnila obě šestky.

23:32 Markéta Mokrošová neuspěla s prvním tříbodovým pokusem, Američanky dvakrát potrestaly českou ztrátu.

23:28 13. minuta - Smithová byla chvilku volná a neomylně trefila za dva body, Veselá dokázala rychle odpovědět.

21:26 13. minuta - Iva Večeřová si vybojovala míč a po faulu dala jednu šestku.

20:26 12. minuta - Sylvia Fowlesová po faulu Veselé proměnila oba trestné hody, další koš přidala po české ztrátě Sue Birdová.

20:22 11. minuta - Parádní rychlý protiútok zakončila Edita Šujanová, přidala ještě šestku, Češky prohrávají o dva body.

17:22 Milton Jonesová si pomohla útočným faulem, Češky mají postupný útok, ale nestačily zakončit v časovém limitu.

17:22 Konec první čtvrtiny. Augustusová dala obě šestky po faulu Veselé, rychlý protiútok už Češky neproměnily.

17:20 10. minuta - Češky si připsaly další ztrátu, ale Američanky dopadly stejně.

17:20 Parkerová po další české nepřesnosti proměnila jeden trestný hod.

17:19 Kulichová neudržela doskočený míč a Američanky jdou poprvé do vedení.

17:17 9. minuta - Candace Parkerová využila chyby Hartigové a osamocená vyrovnala.

17:15 Trenér Bobrovský si vzal oddechový čas.

17:15 9. minuta - Lawsonová zůstala samotná na trojkové čáře a proměnila první ze sedmi amerických pokusů.

17:12 Hartigová ze střední vzdálenosti zamířila přesně, Lesliová odpověděla podobně.

15:10 Veselá proměnila obě šestky.

13:10 7. minuta - Veselá tentokrát Taurasiovou neubránila, po úniku pod koš snižuje na rozdíl tří bodů.

13:8 Petra Kulichová si připsala druhou osobní chybu.

13:8 Lesliová po pěkné kombinaci snižuje na 8:13, Američanky se začínají prosazovat zpod koše.

13:4 Birdová snížuje na rozdíl devíti bodů, na hřiště přišla místo Večeřové Hartigová.

13:2 Taurasiová neuspěla s tříbodovým pokusem, na druhé straně se ale střela za tři body podařila Evě Vítečkové!

10:2 4. minuta. Po krásné akci Machové přidává další body Kulichová. Američanky si berou oddechový čas.

8:2 Machová pronikla pod koš, první zásah USA obstarala Taurasiová.

6:0 Eva Vítečková po faulu proměnila obě šestky, české hráčky vedou o šest bodů.

4:0 Iva Večeřová po cloně úspěšně střílí ze střední vzdálenosti, Američankám se střelba nedaří, Češky mají ve 3. minutě další útok.

2:0 Petra Kulichová po pěkné akci a přihrávce Vítečkové pod koš otevírá skóre.

0:0 Američanky také s první střelou neuspěly, na druhé straně pokus Evy Vítečkové vypadl z obroučky. Po 76 vteřinách stále 0:0.

0:0 První zápas českých basketbalistek právě začal, Petra Kulichová získala míč, ale Češky první útok nezakončily.

Američanky budou v Pekingu usilovat o čtvrtý olympijský titul v řadě, navíc chtějí odčinit výpadek ze světového šampionátu z Brazílie, kde vybojovaly titul Australanky.

Jasnými favoritkami duelu jsou Američanky, které spolu s Australankami patří k adeptkám na zlato. Samy české reprezentantky případný úspěch proti těmto soupeřkám označily jako zázrak, experti českého basketbalu pak zase jako sci-fi - čtěte ZDE. Svěřenkyně kouče Bobrovského by měly bojovat s Číňankami a Španělkami o další postupová místa do čtvrtfinále.

Basketbalový turnaj odstartoval v sobotu prvními zápasy. Nový Zéland si poradil s reprezentantkami Mali, Číňanky potom v dramatickém zápase porazily Španělky. Více o zápase čtěte ZDE.

Utkání začíná ve 14 hodin středoveropského času.

Dobrý den, vítáme vás u on-line přenosu z olympijských her. Budeme živě sledovat vystoupení českých basketbalistek, které vstoupí do turnaje ostře sledovaným zápasem proti americkému "Dream teamu" žen.