reklama
 
 

Záhrobská skončila v Lienzu šestá. Vyhrála Schildová

29. 12. 2009 14:37
Záhrobský dosáhla druhého nejlepšího výsledku v sezoně

Lienz - Šárka Záhrobská skončila šestá v dnešním slalomu Světového poháru v rakouském Lienzu. Po výhře v Aspenu dosáhla druhého nejlepšího výsledku v olympijské sezoně.

Poprvé po návratu na svahy po zlomenině nohy vyhrála někdejší královna slalomu Marlies Schildová z Rakouska. Druhá byla Sandrine Aubertová z Francie a třetí Rakušanka Kathrin Zettellová.

Letošní vicemistryně světa ve slalomu Záhrobská udělala v prvním kole dvě chyby a na devátém místě ztrácela 1,78 vteřiny na suverénní Schildovou. Ve druhé jízdě Záhrobská zvládla dobře první polovinu, ale ve druhé měla na rozbité trati problémy.

Čtěte také: Záhrobská v Lienzu nebodovala, vyhrála Hölzlová

Ještě více však strádaly některé soupeřky, takže si česká reprezentantka polepšila o tři pozice a o šesté místo se podělila s Chorvatkou Anou Jelušičovou.

V pořadí disciplíny přesto Záhrobská klesla o dvě příčky na čtvrtou. Před ní se v hodnocení dostaly Schildová i Aubertová. Druhá Češka na startu Eva Kurfürstová obsadila v 1. kole 31. místo, přičemž od třicítky a postupu do druhého kola ji dělila pouhá setina vteřiny.

Schildová rozhodla o své výhře brilantní jízdou z prvního kola, po kterém měla náskok před druhou Kathrin Zettelovou 1,02 vteřiny. "Poprvé jsem cítila, že jedu dobře," řekla Schildová, bývalá dvojnásobná vítězka hodnocení disciplíny v seriálu Světového poháru, která minulou sezonu vynechala kvůli zlomené levé noze.

Ve druhém kole Schildová nastoupila na start s vědomím, že opět umí být rychlá a svoji jednadvacátou výhru ve slalomu SP a první od března 2008 si nenechala vzít. Opět byla nejrychlejší a zvítězila před Aubertovou skoro o dvě vteřiny. "Jsem přešťastná. Děkuji všem, kteří mi posledních patnáct měsíců pomáhali," řekla.

Američanka Lindsey Vonnová nastoupila do slalomu i přes bolestivé zranění zápěstí levé ruky z pondělního obřího slalomu. Od lékařů dostala prášky proti bolesti, ruku měla zpevněnou dlahou a hůlku přivázanou páskou. "Jsem bojovnice, vždycky chci jet, když to jde. Ale pořád jsem na to myslela, protože to při dotyku s tyčí dost bolí," řekla Vonnová.

Po první jízdě byla dvanáctá, nakonec klesla na 18. místo. Přesto udržela vedení v celkovém pořadí seriálu SP.

autoři: ČTK, Red Spo | 29. 12. 2009 14:37

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama