Will trápí Litvínov. Pardubický gólman vychytal Severočechy a Dynamo vede 2:0

1. 4. 2024 19:23
Hokejisté Pardubic porazili ve druhém semifinále play off extraligy Litvínov 3:0 a v sérii hrané na čtyři výhry vedou 2:0.
V semifinálovém duelu nebyla nouze o vypjaté momenty. V hlavních rolích pardubický Lukáš Sedlák (vpravo) a Denis Zeman | Foto: ČTK

Vítěznou branku vstřelil v čase 19:46 Tomáš Vondráček, vítězství domácích pojistili při power play Matej Paulovič a Patrik Poulíček. Čisté konto udržel Roman Will. Série pokračuje ve čtvrtek na Zimním stadionu Ivana Hlinky v Litvínově.

"Byl to stejný zápas jako v neděli, kdy jsme se tahali o jeden gól. Jsme rádi, že se nám dnes podařilo skórovat jako první, abychom si dodali trochu klidu a Litvínovští museli trochu otevřít hru a hrát ofenzivněji. Celkově to ale bylo stejně těžké. Rozhodla asi trpělivost a víra v koncentrovaný výkon celých 60 minut," řekl Poulíček novinářům.

V sestavě domácích oproti předešlému duelu chyběl Pánik, poprvé ve vyřazovací části tak dostal šanci Říčka. Hosté poté udělali změny ve složení formací, do elitního útoku k bratrům Kašovým se vrátil Hlava.

Dynamo mělo hned v úvodu výhodu přesilové hry, faul Kirka ale nepotrestalo. Severočeši byli aktivnější než v neděli, Pardubice si ale postupem času vypracovaly převahu. Brankář Tomek si ale poradil s pokusy Adama Musila i hrdiny předešlého duelu Vály.

Východočeši poté nevyužili druhou přesilovku, 14 sekund před koncem první třetiny se ale dostali do vedení. Adam Musil našel zpoza branky volného Vondráčka, který zamířil přesně a připsal si čtvrtý gól v play off.

Hned po pár sekundách druhé části mohl přidat druhý gól Sedlák, Tomek si ale se střelou kapitána Pardubic poradil. Nepřekonal jej ani aktivní Adam Musil.

Verva poté přece jen začala více útočit. Pozornost Willa prověřili Zygmunt a Ondřej Kaše, vyrovnat se jim nicméně nepodařilo. Z brejku se v oslabení neprosadil Havelka. V polovině utkání si hosté poprvé v sérii zahráli přesilovou hru, Východočeši se ale bez větších problémů ubránili.

Na začátku třetí třetiny se do slibných příležitostí dostali Dvořák, Kaut a Hyka, nikdo z nich ale nedokázal přidat druhý gól Dynama. Severočeši se snažili tlačit do útoku, trenéři Vervy stáhli hru na tři formace, proti pozorně bránícím domácím se však hostům nedařilo prosazovat.

Jedinečnou šanci vyrovnat měli hosté při Dvořákově vyloučení v 55. minutě. Před přesilovkou si vzali oddechový čas, ale překonat Willa nedokázali. Při závěrečné power play navíc dvakrát inkasovali.

"Musím soupeře pochválit za poslední část, kdy bylo vidět, že si nesmírně věří, že neinkasuje branky. Naše mužstvo chválím za to, že jsme splnili polovinu plánu - že nás soupeř nevybrejkuje. Neudělali jsme chybu, to bylo pozitivní. Negativní bylo, že se nám nepodařilo alespoň vyrovnat," řekl litvínovský trenér Karel Mlejnek.

Semifinále play off hokejové extraligy - 2. zápas:

HC Dynamo Pardubice - HC Verva Litvínov 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 20. Vondráček (A. Musil, Čerešňák), 59. Paulovič, 60. Poulíček (A. Musil). Rozhodčí: Šír, Vrba - Ondráček, Šimánek. Vyloučení: 2:3. Bez využití. Diváci: 10.035. Stav série: 2:0.

Pardubice: Will - Čerešňák, D. Musil, Košťálek, Dvořák, Hájek, Vála - Hyka, Sedlák, Paulovič - Radil, T. Zohorna, R. Kousal - M. Kaut, A. Musil, Říčka - Vondráček, Poulíček, Mandát. Trenér: Zadina.

Litvínov: Tomek - Jaks, Zile, Demel, Baránek, Zeman, Czuczman, Šalda - O. Kaše, D. Kaše, Hlava - Koblasa M. Sukeľ, Kirk - Abdul, Jícha, Kudrna - Havelka, Zygmunt, Maštalířský. Trenér: Mlejnek.