Čech dovedl Arsenal po bezchybném výkonu k výhře nad West Bromwich

25. 9. 2017 22:51
Arsenal v čele s Petrem Čechem si v pondělí připsal výhru 2:0 nad West Bromwich a posunul se na sedmé místo v tabulce anglické ligy. Ve španělské lize si fotbalisté Betisu Sevilla poradili s Levante, který porazili 4:0.

Londýn - Fotbalisté Arsenalu s Petrem Čechem v brance porazili v dohrávce 6. kola anglické ligy 2:0 West Bromwich a v tabulce jsou sedmí. Oba góly vstřelila letní posila z Lyonu Alexandre Lacazette.

Francouzský útočník se poprvé trefil ve 20. minutě, kdy hlavou dorazil do branky míč, jenž po přímém kopu Alexise Sáncheze skončil na břevně. Ještě předtím však Čech vytáhl na tyč přízemní střelu Jaye Rodrigueze, kterého při útočné akci atakoval Shkodran Mustafi a hráči Albionu se marně dožadovali penalty.

Šanci zahrávat pokutový kop naopak dostal v 67. minutě Arsenal po faulu Allana Nyoma na Aarona Ramseyho. K míči se postavil Lacazette a vstřelil svůj čtvrtý gól v Premier League.

Arsenal se po třetí výhře v sezoně posunul na sedmé místo tabulky, na vedoucí duo manchesterských týmů City a United ztrácí šest bodů.

S prázdnou odjel z Emirates Stadium nový rekordman v počtu startů v Premier League Gareth Barry. Záložník West Bromwiche dnes nastoupil k 633. utkání a překonal rekord bývalého křídelníka Manchesteru United Ryana Giggse. Nyní šestatřicetiletý Barry sbíral své starty v Premier League také v Aston Ville, Manchesteru City a Evertonu.

Betis Sevilla po výhře nad Realem přidal další vítězství

Po senzačním vítězství nad Realem Madrid si fotbalisté Betisu Sevilla poradili ve španělské ligy také s Levante. Nováčka nejvyšší soutěže dnes v dohrávce 6. kola porazili jasně 4:0 a posunuli se v tabulce na páté místo.

Svěřenci trenéra Quiqueho Setiéna rozhodli zápas ve druhém poločase, kdy dali všechny čtyři góly. Skóre otevřel v 48. minutě Antonio Sanabria a v nastaveném čase se jednadvacetiletý útočník postaral také o poslední branku utkání.

Betis vyhrál potřetí za sebou a ztrácí jen dva body na druhé Atlético Madrid, od vedoucí Barcelony ho dělí šest bodů.

Anglická fotbalová liga - 6. kolo:

Arsenal - West Bromwich 2:0 (20. a 67. z pen. Lacazette).

Španělská fotbalová liga - 6. kolo:

Betis Sevilla - Levante 4:0 (48. a 90.+3 Sanabria, 55. Fabián, 65. Sergio León).